Výsměch lidem: Pálavu zředili sladkou vodou, křen selský převlékli za wasabi

Autor: bud - 
11. 6. 2018
07:00

Na pultech českých obchodů se v poslední době objevilo několik nových falšovaných produktů. Inspektoři nařídili například zlikvidovat kompletní šarži vína Pálava, ve kterém byl dodatečně přidán cukr i přes 80 procent vody navíc. Ošizené byly třeba také rybí filé, které v sobě měly méně masa, než ukazoval obal. Podobné falešné potraviny se podle inspekce objevují hlavně ve slevových akcích.

K lidem se mělo dostat jako kvalitní moravské víno Pálava. Jenže v něm bylo mnohem více vody, než je podle pravidel běžné. Výrobce navíc víno dosladil hromadou cukru, aby tento svůj švindl zamaskoval. Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) na pochybné víno narazili v Dolních Bojanovicích.

Analýza v laboratořích SZPI prokázala v odebraném vzorku přídavek vody v množství 84%. Dále analýza prokázala přídavek sacharózy v množství 28,6 gramů na litr. Oba zásahy patří k nepovoleným enologickým postupům a SZPI nařídila likvidaci předmětné nevyhovující šarže,“ uvedla inspekce.

Nejde o jediný „šmejd“, který měl zamířit nebo už zamířil do českých obchodů. Internetový obchod prodával wasabi prášek v sáčku. Jenže ve skutečnosti nešlo o wasabi, ale o křen selský. Méně sušiny obsahoval sýr eidam Bluedino a třeba porcované rybí filé VICI na slibovalo na obalu 97% obsahu rybího masa. Jenže po otestování zjistili inspektoři jen 76,5“. „Informace na obalu je tak pro spotřebitele zavádějící a klame ohledně skutečného podílu masa ve výrobku,“ uvedla inspekce ve varování.

Video V Česku se falšuje víno i sýry. Expert z inspekce: „Až 60% medů má problém.“ - Blesk TV
1080p 720p 360p

Falšování jako konkurenční výhoda?

Podobné ošizené potraviny nejsou zdaleka výjimečné. Šetření SZPI z posledních týdnů ukázala, že šizené výrobky se na pultech tuzemských obchodů objevují stále častěji. „Zaznamenali jsme nárůst této praxe. Indicie mohou svědčit o tom, že se někteří výrobci snaží z falšování vytvořit konkurenční výhodu, což je neakceptovatelné,“ řekl pro Blesk Zprávy mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Nejčastěji se podle něj falšují masné výrobky, sýry, medy nebo vína. „U medu je 40 až 60procentní pravděpodobnost, že u medu zjistíme pochybení,“ zmínil Kopřiva s tím, že u masných výrobků obvykle chybí část deklarovaného masa, u sýrů zase část sušiny.

Podívejte se v galerii na falšované potraviny z poslední doby. Nemáte je doma?

Doporučujeme
tomik007 ( 11. června 2018 15:28 )

Kostelecke stolni vino

doktormediciny ( 11. června 2018 09:45 )

J ani nečvim, kde ty Dolni Bojanoviuce jsou..Za Rakousko Uherska pili lide v Sudetech tak zvany Haustrunk. Bylo to neco podobneho, ale to pili, kdyz kopali vinohrady. Nnenabizeli to na trh.ja sem tenkrat nezil, ale deda se o tom nechal slyset

zdenek43 ( 11. června 2018 09:26 )

Lidl zveřejnil své dodavatele privátních značek..... Mléčné výrobky pro privátní značky Pilos a Bluedino dodávají Mlékárna Čejetičky, Mlékárna Valašské Meziříčí, Mlékárna Hlinsko, Agricol a Bohušovická mlékárna. +++ Agricol (od 2010) - B l u e d i n o +++ š a r l a t á n /šejdíř, tlachal, podvodník; nedůvěryhodný, podvodný lékař.../ - Ing. Bohumil V a l e n t a – obchodní ředitel a spolumajitel společnosti Agricol s.r.o. Polička kam se hrabe ??? doba - Rudolf II. Habsburský (18. července 1552, Vídeň – 20. ledna 1612, Praha) byl římský císař, král český, uherský a chorvatský, markrabě moravský a arcivévoda rakouský z dynastie habsburské. Po dlouhé době učinil z Prahy opět sídelní město královského dvora........Rudolf II. nebyl příliš schopným panovníkem. Bohatě podporoval umění, kulturu a vědu. Umění zažívalo "zlaté období". Za jeho vlády vznikaly v Českém království a v celé římské říši velké umělecké sbírky. Rudolf II. věřil v astrologii a a l ch y m i i . Sezval do Prahy významné astronomy z celé Evropy a Praha se stala významným střediskem vědy, která v tomto období zažívala velký rozkvět..... NOOOOOOOOO A MAME TU 21.stoleti aaaaaaaaa A L CH I M I E je ZPET v Ceske kotline . . . . . . . . no - hlavne S A R L A T A N I - sarlatani , ale s TITULEM - Ústav konzervace potravin Technická 3 166 28 Praha 6 telefon: 220 443 002, 220 443 012 ++ Absolventy ústavu jsou např.: ....... Ing. Bohumil Valenta – obchodní ředitel a spolumajitel společnosti Agricol s.r.o. Polička........

tenco ( 11. června 2018 08:44 )

Největší účinek na tyto šmejdy by platil, kdyby jim stát ty s r a č k y nacpal do tlamy a okamžitě uzavřel na věky danou provozovnu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud