České poště požár vyřadil web a on-line služby. Kamenné pobočky fungují

Autor: ČTK, ivm - 
12. 5. 2018
17:30

Kvůli dopolednímu požáru datového centra v pražské Olšanské ulici nefungují České poště on-line služby a webové stránky. V sobotu je otevřena hlavní pošta v Jindřišské ulici v Praze a pobočky v obchodních centrech. Uvedl to mluvčí státního podniku Matyáš Vitík.

Požár byl již v dopoledních hodinách zlikvidován hasičskou jednotkou. Teď se budou zjišťovat škody,“ uvedl Vitík. Během soboty se podle něj technické komplikace pravděpodobně nepodaří odstranit.

Požár byl nahlášen krátce před 10. hodinou. „Sdělení ostrahy, že se v budově nikdo nenachází, se ukázalo jako mylné. V pravé části budovy bylo devět osob, které byly vyvedeny, ale zdravotnická záchranná služba na místě nebyla potřeba,“ uvedla mluvčí hasičů Kateřina Suchánská. Škodu podle ní vyšetřovatel předběžně odhadl na 300 tisíc korun.

Pobočky jsou pro veřejnost otevřeny a klienti si na nich vyřídí základní poštovní služby. Z výše uvedených důvodů na nich nejsou ale dostupné služby, k nimž je potřeba datové připojení.

Státní podnik Česká pošta spravuje 3200 poboček, což představuje jednu z nejhustších sítí v Evropě. Podnik zaměstnává zhruba 30 tisíc zaměstnanců a v  roce 2017 mu klesl zisk o polovinu na 110 milionů korun.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa