Z České pošty odcházejí s novým šéfem další manažeři. Z rodinných důvodů

Autor: ČTK, ivm - 
2. 5. 2018
16:55

V České poště končí finanční ředitel Lukáš Svoboda a obchodní a marketingový ředitel Jan Foubík. Oba odcházejí z rodinných důvodů. Informaci webu iHNed.cz potvrdil mluvčí pošty Matyáš Vitík. Podle webu oba vrcholní manažeři rezignovali v pondělí poté, co Ministerstvo vnitra jako zřizovatel pošty oznámilo vítěze tendru na nového generálního ředitele. Tím se po odvolaném Martinu Elkánovi stane Roman Knap, který dosud vede českou a slovenskou pobočku softwarové firmy SAP. Nový generální ředitel si zřejmě postaví i vlastní vrcholový management.

„V následujících dnech proběhne mezi vítězným kandidátem a Ministerstvem vnitra jednání o dalším postupu včetně konkrétního termínu nástupu,“ řekla Klára Pěknicová z tiskového oddělení ministerstva.

V minulých dnech ministerstvo odvolalo předsedu dozorčí rady podniku Jana Mareše a jejího člena Jana Kasala.

„Ministerstvo vnitra z pozice zakladatele disponuje kompetencí jmenovat a odvolávat dvě třetiny z celkového počtu členů dozorčí rady podniku. Pro platné jmenování je však třeba, aby nominanta posoudil vládní výbor pro personální nominace při Úřadu vlády ČR. K projednání aktuálně dvou nominací Ministerstva vnitra by mělo dojít v nejbližších dnech. Do té doby nebudeme konkrétní jména komentovat,“ dodala Pěknicová.

Knap působí v SAP ČR od roku 2014 a na začátku letošního roku byl jmenován rovněž ředitelem slovenské pobočky. Před příchodem do SAP pracoval ve společnostech Oracle nebo KPMG Consulting. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Státní podnik Česká pošta spravuje 3200 poboček, což představuje jednu z nejhustších sítí v Evropě. Podnik zaměstnává zhruba 30 tisíc zaměstnanců a v roce 2017 mu klesl zisk o polovinu na 110 milionů korun.

Video Balík Do ruky a Balík na poštu - Živě.cz
360p

Doporučujeme
Antonin Blaha ( 2. května 2018 19:02 )

 Udelat okamzity nezavisly finan ni audit😈

agfor ( 2. května 2018 17:08 )

Mají strach, že si nebudou moci psát takové nekřesťanské odměny jako za dřívějšího mafiána.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa