Česká pošta zdražuje známky na 19 korun. Slevu dá výměnou za osobní data

2. 1. 2018
12:15

Česká pošta od února zvýší cenu známky na obyčejný dopis do 50 gramů o tři koruny na 19 Kč. Cena doporučeného psaní vzroste o šest korun na 44 Kč. Balíky o hmotnosti do dvou kilogramů nezdraží. Vyplývá to z informací České pošty. Pošta zvýšení cen odůvodňuje snahou o zajištění kvality a dostupnosti poštovních služeb.

Množství posílaných dopisů v posledních letech klesá. Jen v roce 2016 se snížil počet doručených obyčejných psaní o 11 procent, absolutní čísla pošta neuvedla.

Pošta naposled zvyšovala cenu známky pro vnitrostátní doručování v roce 2016, kdy její cena stoupla o tři koruny na 16 Kč. Ve stejném roce se zvyšovala i cena doporučeného dopisu. Loni pošta zdražila posílání doporučených a cenných balíků po ČR i do zahraničí.

„Cílem České pošty je nabídnout občanům ČR takové portfolio poštovních i nepoštovních služeb, aby byly uspokojeny všechny jejich potřeby a požadavky jak z hlediska kvality, tak i dostupnosti,“ řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Anketa
Jste spokojeni se službami České pošty?
počet hlasujících: 814

Karta výměnou za mobil, adresu a e-mail

„Výhodnější ceny ve srovnání se základním ceníkem získají držitelé Zákaznické karty České pošty, kterou si mohou zdarma pořídit na pobočkách České pošty nebo prostřednictvím internetu na www.zakaznicka-karta.cz,“ řekl ČTK mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Jenže kdo chce „zdarma“ zákaznickou kartu, musí České poště sdělit nejen svoje jméno a příjmení, ale i mobilní telefon, e-mail, adresu a datum i místo narození.

Nové poštovní podmínky se všemi změnami budou k dispozici na všech poštách a na webu České pošty.

Česká pošta spravuje 3200 poboček, což představuje jednu z nejhustších sítí v Evropě. Podnik zaměstnává více než 31 tisíc zaměstnanců a v roce 2016 vykázal zisk 193 milionů korun při výnosech 19,4 miliardy korun.

Brnooo ( 3. ledna 2018 02:12 )

Jednou jsme tak s oznámením doručovatele doběhli ve stejné ulici, neslušně mu vysvětlili co provedl a víckrát se to neopakovalo

Brnooo ( 3. ledna 2018 02:09 )

U nás podobně, za přepážkou tak takový střed (jako nemůžu to poslat jako balík, nemám na to už nálepky, jen na "do ruky" bylo tedy už přes čáru), pěší doručovatelé katastrofa (prý jsou to jen brigádníci a nic jim nikdo nemůže, když nechtějí, tak ani nepřijdou), doručovatel balíků je nejlepší široko daleko.

Brnooo ( 3. ledna 2018 02:07 )

Také bych mohu vyprávět úžasné historky, ale s PPL.....

rentierskej ( 2. ledna 2018 18:07 )

k čemu čp?! ppl, dhl, in time...

rentierskej ( 2. ledna 2018 18:00 )

jistě. FIKCE DORUČENÍ je pěkné svinstvo! můžeš být v nemocnici, (ano, lze zpětně omluvit - ale ty komplikace si s tím ani nechci představovat!); nebo na dovolené... a máš jednoduše smůlu. prostě taková havlova pravda a láska v praxi: vy/je/bat se všemi lidmi!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa