Slováci kvůli vraždě Kuciaka opět vyšli do ulic. Chtějí hlavu šéfa policie

Autor: ČTK, vei - 
15. 4. 2018
20:10

Desetitisíce Slováků v neděli vyšly do ulic, aby si vynutily vládní reformu a odchod policejního prezidenta Tibora Gašpara a zvláštního prokurátora Dušana Kováčika. Podle serveru Denník N zaplnilo bratislavské ulice zhruba 31 až 35 tisíc lidí. Další demonstrují v Humenném na východě země.

Uvedení dva úředníci „dlouho přehlíželi korupční skandály, o kterých psal zavražděný Ján Kuciak (†27) a další investigativní novináři“, uvádějí organizátoři protestu Za slušné Slovensko. „Slovensko musí být zemí, kde se trestá korupce, ne odvaha,“ prohlásila Karolina Farská, která je jedním z organizátorů.

Video Slovenský premiér pro Blesk Zprávy: Vraždu Kuciaka chceme vyšetřit co nejdříve - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Kováčik, který je v úřadu od roku 2004, je odpovědný za stíhání za zneužívání moci a korupci mezi státními zaměstnanci a politiky. Jak vyplývá z loňských údajů z jeho kanceláře, Kováčik v letech 2009 až 2017 dozoroval 61 případů a v žádném z nich neuplatnil trestní obvinění. Stejně jako Kováčik i policejní prezident Gašpar odmítá opustit svůj úřad, uvedla agentura Reuters.

Doporučujeme
gladio ( 16. dubna 2018 08:03 )

mafiáni sorosjugendů organizovaní hereckými špínami, nejdřív obelhávali lidi jak je vražda kuciaka spojená s italskou mafií, což byl od samotného počátku podvod novinářských špinavců tak si řevem vynutili odchod fica, kalináka,a nakonec je jim málo i pád vlády jejich vůdce lichvář Kiska je vyšetřován policií za pozemkový podvod, danové podvody už mu byly prokázány další jejich lídři Matovič je korupčník,pomlouvač a Sulík se setkává s mafiánem Kočnerem o co tu jde : kiskovi mafiáni sorosjugend si násilím a řevem chtějí vynutit své mafiány ve vládě ,aby zabránili vyšetřování kiskových zločinů orbán vyhrál drtivě volby, přesto sorosjugendi = teroristi organizovaní zahraničím,zorganizovali pochod svých hitlerjugendů takže kdyby orbán měl poslouchat tuhle menšinu uřvaných teroristů organizovaných USA ,EU hitlerjugend nepotřebují tam volby takže ignorovat ten dobytek nechat je vycukat, zakázat neziskovky , ukončit státní dotace divadlům, hercům, filmu,

kradu ( 16. dubna 2018 07:32 )

to ti lidi nemají nic lepšího na práci?

zdrclamrdka ( 15. dubna 2018 20:47 )

vodní děla a gumový kulky

tomik007 ( 15. dubna 2018 20:38 )

Bsichni obvineni by meli prchnout do Prahy a je vymalovano

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa