Podnikatel z článku zavražděného novináře měl Facebook plný Ficových lidí

Autor: Darina Jíchová - 
28. února 2018
21:25

Krutá poprava mladého investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho stejně staré přítelkyně Martiny Kušnírové otřásá Evropou. Kuciak těsně před smrtí pracoval na článku, kde mapoval možné napojení italské mafie ’Ndrangheta na slovenskou politiku a stranu Smer-SD Roberta Fica. Přímým prostředníkem měl být podnikatel Antonino Vadala, který nemá byznys jen na Slovensku, ale i v Česku.

Nedokončený text, kterému se Kuciak věnoval, zveřejnil jeho mateřský web Aktuality.sk ve středu. Podnikatelské vazby s Vadalou má podle něj asistentka premiéra Fica Mária Trošková a bývalý poslanec Ficovy strany Směr-sociální demokracie a nynější tajemník bezpečnostní rady státu Viliam Jasaň. Oba ve středu dočasně rezignovali na své funkce.

Vadalu Kuciak označil za přímo napojeného na ’Ndranghetu. Podniká převážně na východě Slovenska a podle všeho měl již několikrát problémy s policií. O podnikateli samotném zatím není mnoho informací, záhadu kolem něho a jeho spojitost s Ficovou stranou Smer pomohl odkrýt ale jeho facebookový účet.

Video  Fico ukázal milion eur za dopadení vraha novináře. Opozice žádá, aby vlivní rezignovali.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

Vadala má mezi svými přáteli řadu členů Smer-SD nebo jejich sympatizantů. Troškovou a Jasaněm to nekončí, na sociální síti se přátelil také s ministrem zdravotnictví Tomášem Druckerem, poslancem za Směr Igorem Chomou, exposlankyní Smeru Renátou Zmajkovičovou a exposlancem Ottou Brixim. Nechyběl ani předseda Slovenské národní strany Andrej Danko.

Všichni výše uvedení sice v posledních dnech z jeho profilu zmizeli, blogerům slovenských novin SME se je přesto podařilo zachytit. Na jeho účtu stále figurují členové Smer-SD Ľubomír Petrák a Miroslav Číž.

Video  Otazníky kolem vraždy novináře a jeho dívky: Tři kávy na stole a odemčené dveře.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

Zajímavé jsou i stránky, které Vadala „olajkoval“. Podnikatel je fanouškem stránky premiéra Fica a jeho strany, ministra vnitra Roberta Kaliňáka a mnoha dalších slovenských i světových politiků. Vadala například fandí i Donaldu Trumpovi. Kuciak ve svém článku zmínil, že Vadala před volbami vášnivě lobboval za Smer.

Vše o smrti novináře Jána Kuciaka čtěte zde >>>

kardinal25 ( 1. března 2018 10:04 )

ta dev*k*a ma rada kousani ouska!!!! Hezkou si vybral Fico, sak ji urcite hodnekrat prefiknul. Je v tom uplne vsechno, milijon eur na stole, mrtvola, sex, mafie, nasili, drogy, politika,

merrylou212 ( 1. března 2018 05:18 )

To byl na tom ten Fico tak špatně, že měl poradkyni, která má 22 roků ? Někteří kritizují, proč to nešetří policie? Pravda je asi taková, že policajti a celá justice je na výplatních páskách téhle mafie,jako u nás, peníze jsou vždy až na 1. místě, takže by stejně nic nikdo nešetřil.A kdyby i začal, tak by byl odvolán, to v lepším případě, nebo by skončil takhle. To jako na veřejnoprávní ČT byla ta hlasatelka s těma křivýma nohama, co chrápala s tím mafiánem Harrannzotem, a pak si ho i vzala.Věděli to všichni a i tak se dostala na tak mimořádné místo.

luboze ( 28. února 2018 23:24 )

Troskova a Jasen,akoze odstupili do vysetrenia a potom co ?Vratia sa napriek tomu, ze Asistentka Fica chrapala s mafianom ?Ako je vobec mozne,aby ludia s nie cistym registrom a mafianskym pozadim u nas cerpali eurofondy? Kto toto preveroval ?Kto im neustale odklepaval ???Kamosi zo smeru, Fico aj s tou zlodekskou bandou,chodte uz do riti,zdevastovali a rozkradli ste tento stat tak ako meciar a vraj na sk v bystrici v nemocnici vznika novy projekt,kazdy pacient tam dostane jednoraz.pribor,jeden toaL.papier, jedny vreckovky...pan pociatek,ako sa Vam zije z nakradnuteho??

kerina ( 28. února 2018 23:23 )

hnusný člověk ten Ital lumpárny mu civí z výrazu

Jana65 ( 28. února 2018 23:09 )

Z toho všeho tak neskutečně bije do očí snaha vyvolat na Slovensku majdan a provést puč ( svrhnout Fica ) https://www.youtube.com/watch?v=pU3FSQzHZhg&feature=youtu.be

Zobrazit celou diskusi