Katarský princ souložil se žačkami, po Česku chtěl odškodné za vazbu. Peníze neuvidí

Autor: ČTK, ula - 
14. srpna 2017
07:30

Katarský princ Hámid bin Abdal Sání se vzdal snahy získat od českého státu odškodné 225 000 korun za nezákonné vazební stíhání. Proti dubnovému rozhodnutí soudu, že nemá na odškodné nárok, se neodvolal. Informuje o tom portál Lidovky.cz.

Soud tehdy zároveň uznal, že Sáního práva byla porušena. Sání byl v Česku po vleklém procesu odsouzen za sexuální styky se školačkami k 11 měsícům vězení a k vyhoštění.

„Lhůta pro odvolání uplynula, odvolání ve věci neevidujeme,“ potvrdila portálu Hana Wagnerová, zástupkyně tiskové mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 2, jenž spor Sáního a českého ministerstva spravedlnosti rozhodoval.

Obhájkyně: Je to naše vítězství

Sáního právní zástupkyně Anna Větrovská považuje rozhodnutí soudu za vítězství svého klienta. Ačkoliv kompenzaci mu soud nepřiznal, v podstatě sporu se podle ní postavil na jeho stranu. „Rozsudek konstatuje postupem českých soudů porušení práva nebýt zbaven osobní svobody jinak než ze zákonem stanovených důvodů a v souladu s řízením stanoveným zákonem. Toto konstatování bylo pro žalobce cílem a podstatou tohoto řízení,“ vysvětlila portálu Větrovská, proč nakonec její klient nevyužil možnosti odvolání.


VIDEO: René Nagy zneužil děti, dostal 20 let

Video  René Nagy byl odsouzen na 20 let za zneužití tří dětí a pokus o vraždu jednoho z nich.  - Karel Janeček

Sání byl ve vazbě od svého zadržení v září 2004. K porušení jeho práv vyplývajících z Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod došlo podle verdiktu následným rozhodnutím Obvodního soudu pro Prahu 2 i nadřízeného pražského městského soudu. Oba soudy ho totiž odmítly propustit z cely, ačkoliv tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec rozhodl v dubnu 2005 o jeho předání do Kataru. Sání tak ve vazbě zůstal o 4,5 měsíce déle, než měl, dokud Nejvyšší soud nepřerušil jeho trestní stíhání.

Žalované ministerstvo spravedlnosti argumentovalo tím, že vazbu nelze považovat za nezákonnou, protože Sání byl následně odsouzen. Osobní svobodu by ztratil tak jako tak, protože české soudy mu po vleklém procesu uložily trest vězení ve zcela stejném rozsahu, jaký měla jeho vazba.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

..krakonos500 ( 15. srpna 2017 23:49 )

Nikoliv. S šestiletou se oženil, ale souložil s ní až v jejích devíti letech, protože to byl charakter. Tak je to správně podle koránu, jímž se časem budeme muset i my řídit. Každé dvě hodiny mlátit palicí o zem a podřezávat nevěřící. Prostě multi-kulturní obohacení.

mislivec ( 14. srpna 2017 22:12 )

Ptáka nosim zásadně vlevo!

mislivec ( 14. srpna 2017 22:09 )

Ty holčičky museli řvát blahem, no řekněte, takovej simpaťák. Kdoví, kolik jich vopychal doma? A jakej má rekord? Mohamed mislím jebal šestiletý, ne?

rentierskej ( 14. srpna 2017 17:39 )

že byl propuštěn tento šmejd a odletěl do kataru, považuji za úspěch! proč živit v české base další línou a černou hubu?! a jestli chce prznit jejich černé děti, proč by mi to mělo vadit?! CHUJ S NÍM!

rentierskej ( 14. srpna 2017 17:36 )

ne, není to naše vítězství. jen to vypovídá o dnešní POKYTECKÉ POLITICE I MORÁLCE!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud