Odsouzený loni v létě v chatce zahrádkářské kolonie přebýval. Majitel se ho ale rozhodl vystěhovat kvůli neplacení nájmu. Pavel Machata proto na muže zaútočil vojenským bajonetem, který do něj bodl. Navíc ho ještě podle svědeckých výpovědí kopal a mlátil větví. Právě svědkové, kteří přivolali policii, agresorovi měli v dalším napadání zabránit.

Napadený skončil v nemocnici na jednotce intenzivní péče, ale z incidentu naštěstí vyvázl bez větších následků. Navzdory těmto skutečnostem a znaleckému posudku, podle kterého útočník jednal v afektu, dnes soud v Praze potvrdil dvanáctiletý trest za mřížemi. Obhajoba stavěla svou kauzu na tom, aby soud přehodnotil čin z pokusu o vraždu na ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky nebo zabití ve stadiu pokusu. To by znamenalo snížení trestu.

„Nezjistili jsme žádné takové vady, pro které by bylo nutno napadený rozsudek rušit,“ uvedl předseda senátu k verdiktu, kterým došlo k potvrzení dřívějšího rozsudku. Za uváděný trestný čin mohl odsouzený dostat až 20 let odnětí svobody.