Studenti v Hradci skočili z mostu do řeky, dostali to jako úkol
Z mostu do řeky Labe si zaskákali desítky mladých lidí v Hradci Králové. Šlo o závěrečný úkol čtyřčlenných týmů v branném závodu, který pro veřejnost uspořádala Fakulta vojenského zdravotnictví.
„Bylo to strašný stát, kde pod vámi nic není a skočit do té studené vody. Bála jsem se, ale kvůli týmu jsem to udělala,“ řekla studentka medicíny Jana Dalibabová (22), se kterou byl v družstvu budoucí vojenský lékař, učitel a student jaderné fyziky.
Ještě horší než skok z mostu byl návrat z řeky. Cesta z ní totiž vedla po provazové síti a jeden z týmu musel šplhat po laně. V tu dobu už ale byli mnozí vyčerpaní. Měli za sebou několikahodinový běh, při němž plnili úkoly k prověření obratnosti, síly, rychlosti i znalostí jako například střelbu, poskytnutí první pomoci, slaňování a další převážně vojensky zaměřené disciplíny.
Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.