Šlechtová rozdělí 570 milionů na parkoviště. Praha za ně ale stavět nebude

Autor: pet, ČTK - 
27. dubna 2017
15:28

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má na výstavbu a modernizaci přestupních terminálů, záchytných parkovišť a parkovacích domů s napojením na hromadnou dopravu připraveno 570 milionů korun z evropských fondů. Žádosti lze podávat od 16. května do 27. září 2017. Ministerstvo ve čtvrtek o vyhlášení výzvy informovalo v tiskové zprávě.

Navazujeme na úspěšnou výzvu z minulého roku, prostřednictvím které vznikne nebo bude rekonstruováno 23 terminálů a téměř 1400 parkovacích stání pro automobily,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO).

V nové 73. výzvě Integrovaného regionálního operačního programu podpoří MMR především rekonstrukci, modernizaci a výstavbu terminálů jako významných přestupních uzlů veřejné dopravy, včetně případných záchytných parkovišť, a dále rekonstrukci, modernizaci a výstavbu samostatných parkovacích systémů, které souvisejí s veřejnou hromadnou dopravou. Podpora je připravena pro projekty na území celé republiky kromě hlavního města.

Vedle 570 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj je pro tuto výzvu připraveno ze státního rozpočtu maximálně 33,5 milionu Kč. Maximální výše celkových způsobilých výdajů na jeden projekt činí 60 milionů korun, minimální tři miliony Kč. Projekty musí být dokončeny nejpozději 31. prosince 2020. Žadatelé, jimiž mohou být například kraje, obce, dobrovolné svazky obcí, organizace zřizované kraji a obcemi či dopravci, najdou více informací k výzvě na webu ministerstva.

V předchozí výzvě bylo schváleno 35 projektů za více než 720 milionů korun z evropských dotací. Na zcela nové nebo rekonstruované terminály se mohou těšit cestující v devíti krajích. Zásadních rekonstrukcí se dočkají přestupní uzly zejména ve Středočeském, Jihomoravském a Jihočeském kraji, například autobusové nádraží před železniční stanicí v Kolíně, autobusové nádraží v Blansku nebo přestupní terminál v Českém Krumlově.

Dopravní terminály a spoje bývají i častým rodištěm násilných přepadení nebo fyzických útoků.

VIDEO: Podívejte se do mimořádného autobusu, který testovali Pražané
Video Ohromující délku bezmála 25 metrů a prostor pro 181 cestujících teď mohou Pražané i návštěvníci metropole testovat 4 měsíce. První zkušenosti jsou slibné. - Robert Klejch

zdenek43 ( 27. dubna 2017 21:02 )

Primátorka Adriana Krnáčová chce parlamentní vyšetřovací komisi k tunelu Blanka......Stavba Blanky si vyžádá asi 36 miliard korun. NO HLAVNE ZE SE NEVYSETRUJE ????????? Nejdražší tunel v Evropě: Brno předstihlo Prahu - 2014 Praha postavila 6-tikilometrový silniční tunel Blanka v ceně šest miliard za kilometr. Ovšem Královopolský tunel v B r n ě o délce 1 kilometru stál 12 miliard a je tedy vzhledem k délce 2x d r a ž š í. JENOMZE TUNEL V BRNE meli pod P A L C E M soudruzi-pratele z CSSD a jejich pratele a vlivni socialni demokrate, zeeee????????

zdenek43 ( 27. dubna 2017 20:56 )

co takhle konecne z p r o v o z n i t ....... Prokleté parkování u Blanky. Tisíc míst pod zemí..... Podzemní garáže na pražské Letné a Prašném Mostě dostaly další odklad. Parkovací stání vybudovaná v rámci výstavby tunelu Blanka se pro lidi neotevřou........Nejde přitom o zanedbatelné prostory. Do dvou několikapatrových prostor může zaparkovat v součtu až 1200 automobilů. Vzhledem k blízkosti centra můžou sloužit návštěvníkům metropole, lidem dojíždějícím za prací nebo fanouškům, kteří přijedou vozem na zápas fotbalové Sparty. Stavebně jsou prostory dávno hotové – ostatně počítalo se s tím, že garáže na Letné (850 míst) a Prašném Mostě (350 míst) otevřou zároveň s tunelovým komplexem Blanka. +++++19. 9. 2015 - Na ten okamžik se čekalo několik let. V sobotu už před 15. hodinou vjela do pražského tunelu Blanka++++++ d u b e n 2017 a p a r k o v i s t e ...... neeeee a neeeeeeeeeeeeeee HLAVNE ZE K R N D A - Mgr. Adriana Krnáčová, MBA - od listopadu 2014 primátorkou hlavního města Prahy...... ma plnou USTA kecu O DEBILECH ...atd.... 3.2015-Omluva Krnáčové: Za Blanku nemůže jeden, ale více debilů! "Není tam jenom jeden debil, omlouvám se, ale je tam více debilů.......

panda82 ( 27. dubna 2017 16:35 )

a korupce se už chystá kdo, kde a zakolik,

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud