Němce rozrušila dotace pro český penzion. Je v něm nevěstinec

Autor: ČTK, Mii - 
5. dubna 2017
10:29

Modernizace penzionu v Pomezí nad Ohří, jež byla financována z evropských dotací, zaujala i německá média. Podle televizní a rozhlasové stanice MDR penzion získal z dotací více než milion korun a nyní je používán jako nevěstinec. Případ prošetřuje Evropská komise a možná se mu bude věnovat i evropský Úřad pro boj proti podvodům (OLAF), uvádí MDR.

Podle zpravodajského pořadu Exakt, který MDR odvysílá ve středu večer, šla dotace do rekonstrukce bývalého statku, v němž je dnes zařízení s názvem Partynightclub. To se na svých webových stránkách chlubí nově zrekonstruovanými pokoji.

Firmu, která žádala o dotaci, pak podle pořadu úřady vyzvaly k vrácení peněz. Pořad německé televize v této souvislosti tvrdí, že v Česku je možné evropské dotace získat už po formálně správném podání žádosti. Jejich skutečný účel použití se kontroluje až posléze.

Německo: Kontrola se musí změnit

To kritizuje například europoslanec za německou vládní Křesťanskodemokratickou unii (CDU) Peter Jahr. „Případ jasně ukazuje, že se kontrola musí uskutečnit v první vteřině, tam dochází k rozhodujícím chybám, tam se objevují pokusy o podvod,“ míní. U zodpovědných osob v regionu je podle něj výrazný prostor pro zlepšení.

O případu už v minulosti informoval server iDnes.cz, podle něhož o dotaci na zateplení fasády a střechy penzionu požádala majitelka budovy Alexandra Vašková v roce 2013. O dva roky později získala dotaci z Programu rozvoje venkova pro rozvoj venkovského cestovního ruchu ve výši 1.061.731 korun. Podmínkou pro vyplacení peněz bylo ale mimo jiné to, že objekt musí sloužit stejnému účelu nejméně pět let. Kvůli nedodržení účelu je musela na přelomu loňského a letošního roku vrátit.

O dotačním podvodu se mluvilo i v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo:

Video Kauza Čapí hnízdo - Info.cz

tomik007 ( 5. dubna 2017 15:51 )

BORDEL je v podstate taky jakesi "Ptaczi hnizdo"

tomik007 ( 5. dubna 2017 12:05 )

NEVIM - jak by se tem germancum libily nastydly prostitutky.

Bystrozraky ( 5. dubna 2017 11:22 )

Správně. Vždyť je to pro blaho našich německých přátel jak se píše pode mnou. Nikdo jiný tam beztak nechodí. Jenomže jejich faleš jim brání to přiznat.

robin5 ( 5. dubna 2017 11:04 )

Němce by dotace na bordel rozrušovat nemusela. Vždyť tam určitě jezdí spořádaní němečtí tatíci, mají to kousek a ještě levné. A naše "modelky" nebudou muset jezdit vydělávat na rohlíky do jejich pajzlů.

ivoadler ( 5. dubna 2017 10:39 )

Zaplať pánbu, že jsou tam aspoň kur vy. Čekal snad nějakej wool, že majitel/ka tam bude chovat krávy?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud