Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

U milovických koní se uklízelo: Dobrovolníci odstraňovali pozůstatky po armádě

Autor: jad - 
2. dubna 2017
23:24

Velký úklid! Dvě vlečky plné odpadků a harampádí odvezli v sobotu dobrovolníci z rezervace Milovic na Nymbursku, kterou obývají divocí koně. Pomoct přišla dvacítka lidí.

„Pomoc dobrovolníků je pro nás naprosto nepostradatelná. Jako nezisková organizace bychom bez kolegů z vojenských klubů a místního letiště nedokázali tak rozsáhlou plochu sami vyčistit,“ řekl Blesku šéf ochranářské společnosti Česká krajina Dalibor Dostál.

Dobrovolníci odklízeli pozůstatky po přítomnosti sovětské armády, tedy prostřílené terče, suť ze zbořených objektů i zbytky kabelů, ocelových lan nebo železných konstrukcí, které na mnoha místech trčely ze země. Na mnoha místech rezervace jsou také tzv. černé skládky.

160 hektarů pastvin

Divocí koně přijeli na původně 40hektarovou pastvinu u Milovic v lednu 2015. V říjnu téhož roku k nim přibylo stádo zpětně šlechtěných praturů. Poté se rezervace rozšířila o dalších 120 hektarů pastvin nedaleko Benátek nad Jizerou. Na této ploše žije 30 dospělých divokých koní a 21 hříbat, osm dospělých zubrů a jedno zubří mládě a šest dospělých praturů a pět pratuřích mláďat.

Podívejte se na pražské koně v Mongolsku.

Video Pražští koně v Mongolsku - Zoo Praha

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud