Mozková mrtvice na vrcholu Sněžky: Seniorce zachránil život vrtulník

Autor: ČTK - 
23. 1. 2017
16:00

Na vrcholu Sněžky v pondělí odpoledne u seniorky postižené zřejmě náhlou mozkovou příhodou zasahoval vrtulník zdravotnických záchranářů. Devětasedmdesátiletou ženu po stabilizaci stavu převezli na specializované pracoviště pro léčbu mozkových příhod v královéhradecké fakultní nemocnici. Sdělil to mluvčí hradeckých krajských záchranářů Ivo Novák.

Turistiku postihla náhlá nevolnost před 14:00. „Seniorka přestala komunikovat s okolím a podle všech informací operátoři tísňové linky 155 pojali podezření, že by mohla být stižena náhlou cévní mozkovou příhodou,“ uvedl Novák.

Kromě vrtulníku na místo lanovkou ihned vyrazili členové horské služby, kteří také ženě poskytli první pomoc. Krátce nato přistál na vrcholu Sněžky vrtulník, jehož osádka si ženu převzala do své péče.

Sněžka je oblíbená destinace mnoha turistů, včetně exprezidenta:

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa