Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 22°C

Po epidemii žloutenky je problém s očkováním: Česko nemá vakcíny

Autor: bru/ČTK - 
30. září 2016
16:25

Česko nyní nemá dostatek vakcín proti žloutence pro dospělé. Tento problém, na který upozornilo rádio Impuls, způsobil výpadek dodávek od jednoho ze tří dodavatelů a větší výskyt žloutenky v Jihomoravském kraji. Řekl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ladislav Šticha. Podle něj by dodávky měly být od příštího týdne zajištěny. Vakcín pro děti je dostatek.

Podle rádia některá očkovací centra vyzývají své klienty, aby termín očkování proti žloutence typu A odložili až na listopad.

„Na světě jsou pouze tři výrobci vakcín proti žloutence pro dospělé a u jednoho z nich došlo k výpadku výroby, který jsme zaznamenali i v České republice. Ministerstvo zdravotnictví se snaží zajistit dodávky od jiného dodavatele,“ řekl Šticha. Situace ale podle něj není dramatická a v pondělí by úřad měl mít další dodávky očkovacích látek.

V Jihomoravském kraji hygienici o prázdninách zaznamenali zvýšený počet nemocných žloutenkou, od začátku roku evidují 279 nakažených. V posledních dvou týdnech jejich počet klesá.

Umíte si správně mýt ruce? Podívejte se, co všechno je třeba:

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud