Sbohem, večerníčkový hrdino! Beroun se rozloučí s uhynulým medvědem Vojtou

Autor: ČTK - 
7. 5. 2016
11:31

Beroun se rozloučí s televizním medvědem Vojtou, který minulý měsíc uhynul. V městském kině se budou 14. května promítat populární večerníčky Méďové, v nichž Vojta účinkoval spolu s bratry Matějem a Kubou. Akce se zúčastní i režisér Václav Chaloupek, který medvíďata před lety uvedl na televizní obrazovku.

Prozradil to starosta Ivan Kůs (ČSSD). „Náš záměr je, aby se na Vojtu vzpomínalo vesele, proto tahle akce,“ uvedl Kůs. Šestnáctiletý medvěd zkolaboval při koupání v bazénu, podle Chaloupka mohlo jít o náhlou srdeční příhodu. Filmaři krátce předtím uhynul vlk, který si také zahrál v jednom z večerníčků. Těla obou zvířat využije Česká zemědělská univerzita, jejich kostry budou sloužit k výuce studentů.

Kůs sice dostal od lidí návrh, aby byl Vojta pohřben v Berouně u hradební zdi, to mu ale přišlo přehnané. V medvědáriu na Městské hoře, kde dál žijí Vojtovi bratři, ale bude instalována jeho fotografie. „Aby byli pořád tři, i když jeden už jen na obrázku,“ uvedl starosta.

Provoz medvědária pokračuje jako dosud. Bratři Matěj s Kubou sice Vojtu zpočátku hledali, nyní jsou podle Kůse už ale docela klidní. Náhradu za Vojtu radnice shánět nebude, protože Matěj s Kubou by nového obyvatele výběhu nemuseli přijmout. „Jsou to samci v letech a přidat tam další zvíře by znamenalo riziko,“ dodal Kůs.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa