Za placené porno a hazard na webu 20 korun. Česká spořitelna má nový poplatek

Česká spořitelna zavede od července poplatek za hazard nebo erotiku na internetu (ilustrační foto).  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: simao, ČTK - 
20. dubna 2016
09:15

Je to první takový poplatek svého druhu v Česku. Česká spořitelna zavede od července poplatek za hazard nebo erotiku na internetu. Za platbu kartou na webových stránkách, které nabízejí hazardní hry, sázení, loterii či sledování porna, bude banka účtovat 20 korun.

Česká spořitelna, která je největší tuzemskou bankou podle počtu klientů, od července zvyšuje některé poplatky, mimo jiné za papírový výpis z účtu. A zavádí i nové. Informuje o tom MF Dnes.

Poplatek na webech s hazardem a erotikou žádná jiná tuzemská banka v ceníku nemá, obdobnou platbu si nicméně účtují některé evropské banky.

Spořitelna tvrdí, že poplatek zavádí kvůli zabezpečení transakcí. „Poplatek funguje i jako upozornění, na jakých stránkách klient platí,“ řekla listu mluvčí banky Kristýna Havligerová. Podle ní se nový poplatek dotkne zhruba 32 000 klientů měsíčně.

Novou platbu kritizuje Patrik Nacher, jehož server bankovnipoplatky.com pořádá anketu o nejabsurdnější bankovní poplatek. „Banky tu nejsou od toho, aby nás vychovávaly a trestaly za to, k čemu používáme platební karty,“ míní Nacher.

Zhruba půl milionu lidí se dotkne zvýšení poplatku za papírový výpis poštou. Od července se za něj bude u České spořitelny platit 30 korun, dosud byl pro některé klienty zdarma, další platili 9,50 nebo 25 Kč.

Zachtělo se vám internetové erotiky? Česká spořitelna vás „zkásne“ dvackou (ilustrační foto).Zachtělo se vám internetové erotiky? Česká spořitelna vás „zkásne“ dvackou (ilustrační foto). | Profimedia.cz

Ředitel plánování prodeje a řízení výkonu České spořitelny Dušan Sýkora HN řekl, že banka chce své klienty motivovat k využívání elektronického výpisu, který zůstává zdarma, nebo k tomu, aby si výpis nechali posílat méně často.

Nově se bude u České spořitelny platit také za doručení identifikačního kódu PIN ke kartě poštou. Dosud to bylo zdarma, od července si banka naúčtuje 30 korun.

Na 80 korun se zvýší poplatek za papírový výpis z kartového účtu na pobočce a mimořádný výpis. Ze 3000 na 200 korun klesne platba za zaslání karty do zahraničí. Podnikatelé ale nově zaplatí 20 korun za vklad hotovosti na svůj účet, který měli dosud zdarma.

Na 50 korun vzroste poplatek za výběr kreditní kartou z bankomatu, podle spořitelny jsou tyto karty určeny pro platby u obchodníků. HN upozornily, že poplatek za papírové výpisy poštou a výběr kreditní kartou z bankomatu letos zvyšují také další velké tuzemské banky.

pepazdepa2 ( 21. dubna 2016 11:58 )

..CECH CECHOVI... T.zv. "Česká spořitelna" je ve skutečnosti Die erste group Bank.

Desterz ( 20. dubna 2016 17:57 )

Nj, záporný úrok hrozí, a protože každý ví, že něco takového by veřejnost těžko skousla, tak už si Česká spořitelna patrně začíná vytvářet "nárazník", aby jí zůstala marže Samosebou, záporný úrok nebude, nebojte se. Jen vám nenápadně, nebo i nápadně, přibydou a zvýší se platby

zdenek43 ( 20. dubna 2016 10:00 )

ale,ale ... zase CECH CECHOVI vymyslel jak ho zase VYDOJIT NA POPLATCICH ......aby zahranicni majitele Bank v CR mohli si prijit bezpracne k prachum......... Banky v Česku vybraly za rok 2010 na poplatcích rekordních 38 miliard korun. A letos si strhávají ještě více, takže bankovní poplatky opět budou překonávat nová maxima. Za každou vteřinu si totiž od lidí připočítají 1 216 korun, tedy o 60 korun více než loni. Poprvé v historii zaplatíme za poplatky přes 100 milionů korun denně. Podle serveru bankovnipoplatky.com byl čistý výdělek bank na poplatcích za rok 2009 ve výši 36,4 miliard korun. Nejvíc vydělala Česká spořitelna, která získala 31,29 procent ze všech vybraných poplatků. Tři největší banky u nás, co do počtu klientů, (Komerční banka, ČSOB a Česká spořitelna) získaly dohromady 70 procent, tedy cca 25,5 miliardy korun. .........Příjem České spořitelny z poplatků v roce 2013 – 11,29 miliardy korun .........

dbbs ( 20. dubna 2016 09:49 )

U České může dneska stejně být jen idiot

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud