V Německu je česká nafta, budeme se o ni soudit, říká Sobotka

Premiér Sobotka tvrdí, že se Česko bude soudit o naftu v Německu
Autor: ČTK - 
22. 4. 2015
19:14

Česko se bude soudit o naftu, která je v německém skladu firmy Viktoriagruppe. Oznámil to dnes premiér Bohuslav Sobotka. Věří, že český stát svůj zájem obhájí.

„O tu naftu jsme nepřišli, je vlastnictvím České republiky,“ řekl dnes po jednání vlády Sobotka. Kabinet se podle něj problematikou nezabýval, záležitost ale na večerním jednání probere již poněkolikáté Bezpečnostní rada státu.

České pohledávky dosahují až 1,8 miliardy korun. Insolvenční správce v úterý před okresním soudem v německém městě Weilheim in Oberbayern předběžně všechny pohledávky Česka vůči zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe popřel. Českou republiku u soudu zastupuje ÚZSVM.

„My samozřejmě budeme hájit zájmy českých daňových poplatníků a v případě, že insolvenční správce popřel vlastnictví České republiky, tak přirozeně uplatníme tento náš požadavek u německého soudu. Německo je právní stát a já předpokládám, že Česká republika bude schopná v rámci institucí právního státu tento svůj zájem obhájit,“ řekl Sobotka.

Příslušné žaloby nyní podle něj připraví Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Budeme se soudit o vlastnictví této nafty, která je prokazatelně ve vlastnictví České republiky,“ řekl premiér. Dodal, že SSHR společně s daňovou a celní správou navíc uplatňují vůči společnosti Viktoriagruppe pohledávky.

Správa státních hmotných rezerv má mimo jiné ve skladu Viktoriagruppe v německém Kraillingu uloženu naftu za 1,2 miliardy korun. Již dříve oznámila, že kromě podmínečného přihlášení této nafty přihlásila i pohledávky za dalších 300 milionů korun. Uvedla, že v této sumě jsou například neuhrazené faktury, smluvní pokuty, penále a náklady na právní služby. Celní a daňové úřady podle zdroje ČTK nárokují až 300 dalších milionů korun.

Doporučujeme
tomik007 ( 23. dubna 2015 00:03 )

ted jde jen o to kdo by musel pravne reparovat koho  

alex0800 ( 22. dubna 2015 23:29 )

Kéž by tento notičkář ovládaný z US ambasády, případně přímo z DC, se chtěl s Německem soudit o VÁLEČNÉ REPARACE, KTERÉ ČÍTAJÍ COSI MEZI 6,6 - 33 BILIONY DNEŠNÍCH KORUN !!! . . TO JE ASI VÍCE PODSTATNÉ NEŽ "PÁR LITRŮ NAFTY" . Nebo se pletu??

tomik007 ( 22. dubna 2015 23:05 )

odpadky kupovali bonafide cesti podnikatele - a velmi ochotne...

tomik007 ( 22. dubna 2015 23:03 )

Tohle je zcela jiste 100% knedlopveprova akce. A pokud to bude vyshetrovat bundespolicie - taxe to tutove vysetri. Pak tam budou muset poslat velky koberec, jako do svycar...

debruska ( 22. dubna 2015 22:37 )

Tak kolikpak nás ta prohra bude zase stát miliónů. A kdopak bude vybrán jako advokát a namastí si kapsu ?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa