Rodinná tragédie v USA: Tříletý chlapec zastřelil ročního bratříčka

Tříletý chlapec zastřelil svého ročního bratra  (Autor: ČTK)
Autor: ljš, ČTK - 
13. dubna 2015
11:06

Tříletý chlapec zastřelil v neděli ročního kojence pistolí, kterou našel nezabezpečenou v domě svých rodičů v americkém Clevelandu. Podle policie byla v době tragédie v domě matka, která však nedokázala neštěstí zabránit. Policisté vyšetřují, kdo pistoli zanechal v dosahu dětí, za což bude možné vznést obvinění.

Chlapec, který žil v domě s matkou a dalšími dvěma malými dětmi, namířil na kojence nedostatečně zabezpečenou zbraň a zasáhl ho přímo do obličeje. Dítě bylo převezeno do nemocnice, lékaři mu však již nedokázali pomoci.

„Tahle fascinace zbraněmi, kterou máme nejen v našem městě, ale v celé zemi, musí skončit. Je to nesmyslně zmařený život,“ řekl novinářům šéf clevelandské policie Calvin Williams, podle něhož může být v souvislosti s neštěstím obviněn člověk, který zbraň zanechal v dosahu dětí.

Podobné tragédie nejsou v USA i kvůli volným pravidlům prodeje zbraní dlouhodobě nijak výjimečné, v posledních letech se ale statistiky zhoršují. Počet incidentů, při nichž se obětí střelby stávají malé děti, za poslední desetiletí stoupl téměř o dvě třetiny oproti číslům z konce minulého století. Americké nemocnice evidují každoročně asi 500 dětí, které podlehnou střelným zraněním. Zpřísnění pravidel regulujících držení zbraní se ale kvůli mocné lobby majitelů zbraní na federální úrovni dlouhodobě nedaří.

aronak ( 13. dubna 2015 12:13 )

dítě jen zkoušelo v praxi, co se naučilo na PC. Co se v mládí naučíš... Teď je otázka, kdo opravdu střílel.

jerry39 ( 13. dubna 2015 11:54 )

V Americe?Ani se nedivím

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud