Ohnivé peklo na Sibiři: Uhořelo už 15 lidí

Autor: ČTK - 
13. dubna 2015
06:52

Lesní požáry v Chakaské autonomní republice na jihu Sibiře si už vyžádaly patnáct mrtvých a přes 613 raněných. Příčinou šířícího se ohně se stalo jarní vypalování trávy, požáry pak prudce rozšířil silný vítr. V Amurské oblasti na Dálném východě byl kvůli lesním požárům vyhlášen kalamitní stav.

Ve třech okresech Chakasie, která leží asi 300 kilometrů východně od Novosibirska, bylo podle ruských hasičů požárem zničeno přes 1200 objektů. Oheň přímo ohrožuje nebo už zachvátil 38 obcí. Do hašení se zapojily vrtulníky a speciální letouny, ruské ministerstvo pro mimořádné situace povolalo posily z Krasnojarského kraje, nedaleké Kemerovské oblasti i z Moskvy.

Největší škody živel způsobil v obci Kožuchovo, kde lehla popelem škola, zdravotní středisko, místní knihovna a kulturní dům. Postiženým místní úřady poskytly provizorní ubytování, na místo se dostavili psychologové. Hasiči vyhlížejí příznivější počasí, podle meteorologů by se měl prudký vítr zklidnit a v postižené oblasti by mělo pršet.

V Amurské oblasti na východě Ruska úřady vyhlásily kalamitní stav, protože v regionu zuří 60 požárů na celkové ploše 12 000 hektarů. Jejich příčinou je kromě pálení trávy i neopatrné nakládání s ohněm v lesích.

marais ( 13. dubna 2015 08:20 )

Kdopak jim to asi podpálil???????? Že si to Putin nepohlídá! To se FURT opakuje!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud