Hrdina letu 4U9525: Toto je tvář kapitána, který se snažil rozsekat dveře kabiny sekyrou

Autor: shp - 
7. 4. 2015
13:03

To je on, hrdina letu 4U9525! Svět konečně ví, jak vypadal kapitán Airbusu A320, který se zřítil ve francouzských Alpách. Patrick Sondheimer (†36) se snažil všemi silami zachránit všech 150 lidí na palubě. Bojoval do poslední chvíle. Do kokpitu, ve kterém se zavřel kopilot Andreas Lubitz (†27), se snažil prosekat sekyrou. Nepovedlo se mu to, dveře byly z pancíře.

Stačila maličká chvilinka a zahynulo 150 lidí. Sondheimer si na palubě airbusu odskočil na záchod a Lubitz se mezitím zamkl v kabině. Když se kapitán vrátil, odmítl mu otevřít.

Sondheimer nejdříve na kopilota křičel a bušil na dveře, ale pak mu došlo, že něco není v pořádku. Když mu Lubitz nadále neotvíral, vzal sekyru, která je součástí palubního vybavení, a snažil se dveře rozsekat. Neměl však nejmenší šanci.

Dveře jsou z pancíře a ani se nehnuly. Letadlo se pak roztříštilo o horské úpatí. „Zemřel jako hrdina, ale pořád je mrtvý. My jsme z toho zdrcení,“ prohlásila matka Sondheimera podle britského Daily Mailu.

Kapitán změnil své trasy létání z dálkových na kratší, aby byl blíže své rodině. „Můj vnuk je mrtvý, protože nějaký idiot udělal tohle celému letu a zabil tolik lidí,“ dodala babička tragicky zesnulého kapitána.

Foto kapitána pochází z tryzny v německém Kolíně, kterou zaměstnanci Germanwings uspořádali ještě předtím, než bylo jasné, že za zkázou letu 4U9525 stojí Lubitz.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

sylvie59 ( 8. dubna 2015 00:58 )

Piloti přebírají ruční řízení při startu a při přistání, jinak let řídí autopilot. (Je významně spolehlivější, než lidský faktor.) Řídit ručně velké dopravní letadlo celou cestu je nářez. Dělá se to jen v krajním případě, když se něco schruje. Navíc jsou v kokpitu dva piloti, takže skutečně není důvod, aby si neodskočil na WC a druhý situaci jen kontroloval. Pravděpodobnost, že kopilot mezi tím zešílí byla až do teď poměrně malá.

zelena.karkulka ( 7. dubna 2015 22:32 )

 Hrdina je ten,kdo někoho zachrání

ellka ( 7. dubna 2015 17:45 )

Cierna skrinka ma zaznamenavat hovory v kabine pilotov, ale tato z kokpitu nezaznamenala nic, zato zrozumitelne zaznamenala co sa robilo mimo kokpitu.

ellka ( 7. dubna 2015 17:32 )

Nachadza sa jedine v kokpite, ale niektori diskutujuci vedia ze aj inde, dokonca aj pod ktorym sedadlom ju treba hladat

ellka ( 7. dubna 2015 17:30 )

Uz sa z Germanwings vyjadrili ze sekeru kapitan nepouzil, lebo ta sa v priestore pre cestujucich nenachadzala, ale Blesk melie stale o sekere, asi je to zaujimavejsie. Ale sekera sa nachadzala v kokpite, takze by ju kapitan mohol pouzit iba v tedy, ak by sa nou chcel presekat z kokpitu do priestoru pre cestujucich, nie naopak, alebo ak by si ju na WC zobral so sebou

Zobrazit celou diskusi
Další videa