Letecký expert tvrdí: Airbus Germanwings zničili hackeři!

Autor: štš, shp - 
10. 4. 2015
06:55

Za zkázu letadla Germanwings nemůže kopilot Andreas Lubitz (†27), ale hackeři. Ti ze země letadlo ovládali a záměrně s ním havarovali. S touto hodně divokou teorií přišel aviatický expert Matt Andersson.

Šéf společnosti Indigo Aerospace tvrdí, že veřejnost by měla počkat, až vyšetřovatelé zjistí přesný důvod zkázy Airbusu A320, a nesvalovat předčasně vinu na Lubitze.

Ten je podezřelý z toho, že Airbus A320 záměrně nasměroval do štítů francouzských Alp, a zavraždil tak sebe a dalších 149 lidí.

Andersson je však jiného názoru. „Těch příčin pádu mohlo být mnoho. Podle jedné teorie letadlo unesli hackeři, kteří se ze země nabourali do řídícího systému a stroj zničili,“ tvrdí.

Unést dopravní letadlo je podle Anderssona snadné. „Armádní nebo třeba prezidentské letouny mají právě pro tyto případy nainstalovány účinné ochranné systémy. Civilní nikoliv,“ vysvětluje.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

marmat ( 10. dubna 2015 21:37 )

A první černá skřínka proflákla, že ani nemrknul okem a dejchal jak v parku na lavičce

marrier ( 10. dubna 2015 14:02 )

Pakliže byste dobře četl zprávy, pak byste věděl, že stíhačka k tomuto letadlu skutečně startovala a nějakou dobu jej doprovázela. K sestřelení nebyl důvod, letadlo se nacházelo mimo obydlenou oblast. Pilot se v takovémto případě (selhání radiokomunikace) snaží alespoň o vizuální kontakt s posádkou, nebo třeba nahlédnout do kabiny, zda jsou piloti naživu a za kniply. Jinak ovšem nenadělá nic, letadlo se (aspoň zatím) dálkově řídit nedá.

vary ( 10. dubna 2015 13:46 )

Já se za to nestidím

zkratik ( 10. dubna 2015 12:55 )

bóóóže,bežte už s tím do zádele.Ať je to jak chce,sveďte to na mrtvýho,jak se to většinou dělá,ten se stejně už nemůže bránit

fortun ( 10. dubna 2015 12:54 )

Debil všech debilů z Debilákova - vary.

Zobrazit celou diskusi
Další videa