Piloti Lufthansy a Germanwings si na tryznu za oběti letu 4U9525 nesmějí vzít uniformy. Proč?

Autor: shp - 
7. 4. 2015
15:58

Létání je jejich zaměstnání i život. Přesto si piloti a letušky společností Lufthansa a Germanwings nesmějí vzít na tryznu za oběti letu 4U9525 své uniformy. Ty si přitom formálně mohou brát i na pohřby. Co se stalo?

V Kolíně nad Rýnem se odehraje 17. dubna smuteční tryzna za oběti tragického letu 4U9525. Airbus se 150 lidmi na palubě poslal vstříc zkáze jeho kopilot Andreas Lubitz (†27).

Pietní akce se samozřejmě zúčastní i kolegové a přátelé zesnulých členů posádky. Jim ale Lufthansa, pod kterou spadají nízkonákladové Germanwings, jimž zřícený airbus patřil, zakázala na tryzně nosit letecké uniformy.

Pohled na ně by totiž mohl truchlící pozůstalé ještě více stresovat. Nařízení přišlo z těch nejvyšších míst, protože má Lufthansa kvůli zkáze letu stále obrovské potíže.

Nejdříve nechtěli piloti Germanwings vůbec vzlétnout, poté vyšlo najevo, že Lufthansa o psychických problémech Lubitze věděla.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

tgbb. ( 8. dubna 2015 13:55 )

Kecy. Nechtějí, aby světem po bulvárech lítaly fotky z pohřbu, na kterých je už z dálky vidět, že jde o masakr Lufthansy. Bez uniforem to bude vypadat jako obyčejný funus.

Zobrazit celou diskusi
Další videa