Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Majitelce odebrali psa popáleného louhem! Úřednice jí ho hned vrátila, Nová Paka zuří

Autor: David Vaníček - 
4. dubna 2015
19:17

Nejen milovníci zvířat z Nové Paky jsou vzteky bez sebe! Místní útulek občanského sdružení Místo totiž 2. dubna odebral majitelce mladého stafordširského teriéra, kterého někdo polil louhem! Pejsek byl ve zbídačeném stavu. I přesto ho k překvapení všech úřady v pátek vrátily stejné majitelce, které byl odebrán!

Byl tak popálený chemikáliemi, až mu slezla srst na hřbetu! V době, kdy ho lidé z útulku za asistence hasičů a policie vysvobodili z kotce, měl po těle ještě velké strupy. Mladý „stafík“ žil v kleci plné dřevěných třísek a vlastních výkalů.

„Na stav pejska nás upozornil anonymní telefonát. Jeli jsme na místo a veterinář na místě bez váhání vydal rozhodnutí o odebrání psa, samozřejmě jsme upozornili veterinární správu,“ řekla Blesku místopředsedkyně občanského sdružení Místo Aneta Prokůpková.

Louh je při kontaktu s kůži mnohem horší než kyselina!

V záchytné stanici psovi okamžitě provedli všechny testy, které vyloučily, že by šlo o kožní nemoc. Bylo jasné, že mu někdo ublížil záměrně! Staford strávil v bezpečí stanice ale jen jednu noc! Vedení útulku pak nevěřilo svým uším, když jim v pátek odpoledne volala úřednice z odboru životního prostřední a rozhodla „od stolu“ o vrácení psa majitelce. „Já jsem s tím nesouhlasila, úřednice mi ani neposlala písemné rozhodnutí, prostě mi řekla, ať psa za hodinu přivezu,“ dodala Aneta Prokůpková. Jediné, co jí ukázali, byl očkovací průkaz, který byl v pořádku.

Pes byl při osvobození z klece klidný.

Stále ale není jasné, kdo psa týral! Majitelka podle dostupných informací tvrdí, že psa polil louhem někdo jiný, sama údajně netuší kdo. „Ten jeho stav nebyl adekvátní tomu, abychom ho mohli vrátit, na tom se shodli i naši veterináři,“ řekla Blesk.cz Prokůpková.

Lidé z Nové Paky se ale bouří. Na sociálních sítích volají po zveřejnění jména majitelky i úřednice, která o navrácení týraného psa rozhodla. Policie to ale zatím jako trestný čin nešetří. „Na základě informací od veterináře to máme zatím nabrané jako přestupek,“ řekl Blesku policista ze služebny v Nové Pace, jméno nechtěl uvést.

Podle informací záchytné stanice vzala psa po vážném poranění k veterináři jen jednou, od 12. března už ale na další kontroly prý nedorazila. 

 

 

 

0707 ( 8. dubna 2015 10:02 )

Podle zákona na ochranu zvířat mu musí zaplatit vet. lékaře a léčení! Podle mě by mu měla zacálovat lázně a líbat mu všechny 4 tlapky! Lidi jsou ***i!

0707 ( 8. dubna 2015 10:00 )

nejsi náhodou magor? A nejmenuješ se náhodou Pavel?

0707 ( 8. dubna 2015 09:59 )

0707 ( 8. dubna 2015 09:59 )

Od kdy má nějaká blbá 3,14ča z úřadu větší slovo než veterinář? Co to bylo za hovado, kdo mučil bezbranného Huga? Na každou svini se voda vaří!!!!!!!!!!!!!!

verunka44 ( 5. dubna 2015 18:37 )

já si myslím že tento..jak to nezvat.. člověk to asi nebude.. takze si myslím ze tento kus odpadu je stejný jako ta *** majitelka..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud