Zkáza letu 4U9525: Našli druhou černou skříňku!

2. 4. 2015
16:01

První odhalila, co se dělo v kokpitu, druhá má ukázat technické údaje o letu. Vyšetřovatelé havárie letadla společnosti Germanwings, který se zřítil ve Francii, konečně našli jeho druhou černou skříňku.

Nález černých skříněk byl pro vyšetřovatele, kteří pracují na místě dopadu, jedním z hlavních úkolů. Zatímco první našli už krátce po tragédii, druhou jsem podařilo objevit až nyní.

Zařízení by mělo potvrdit například to, zda kopilot Andreas Lubitz skutečně záměrně zamkl dveře kokpitu tak, že se do nich jeho kolega neměl šanci dostat. Záznam, který už je v rukou expertů, by měl také vyloučit technickou závadu na stroji.

Prokurátor oznámil, že na místě pádu stroje se 150 lidmi na palubě se už našly vzorky DNA stejného počtu osob. Nyní se porovnají s těmi vzorky, které poskytly rodiny obětí.

 

 

Identifikace všech obětí potrvá odborníkům tři až pět týdnů, řekl na tiskové konferenci v Marseille na jihu Francie prokurátor. Upřesnil, že se našlo a zkoumá 2854 lidských pozůstatků.

 

Nalezená skříňka podle prokurátora obsahuje kolem 500 parametrů, například rychlost letounu, výšku letu či chod motoru.

Krátce po neštěstí 24. března se už našel zvukový záznamník. Ten zaznamenává konverzaci mezi piloty, s leteckými dispečery i veškeré další zvuky v kabině. Analýza první skříňky ukázala na to, že pád letounu typu A320 společnosti Germanwings zřejmě způsobil druhý pilot. Nevpustil podle francouzské prokuratury kapitána do pilotní kabiny a stroj navedl na kurz, který skončil nárazem do horského masivu. Následné vyšetřování ukázalo na pravděpodobné psychické problémy mladého kopilota.

 


tgbb. ( 3. dubna 2015 12:06 )

Proč to letadlo po nárazu nevybuchlo? Víme, že kopilot měl brát nějaké prášky, ale nevíme, kam se poděly tuny paliva. To letěli s prázdnými nádržemi?

japos22 ( 2. dubna 2015 21:28 )

Tobě stačí málo k extázi

mememumu ( 2. dubna 2015 18:47 )

Pro začátek by měl rozlišovat mezi oficiálními informacemi z průběhu vyšetřování a bulvárními zprávami. Ale i takový základ je na tohohle experta přílišný požadavek.

anka ( 2. dubna 2015 18:41 )

gogo, nesmite cist jenom bulvar.....a pak se z toho snazit udelat neco, co to neni.....je videt, ze se moc snazite, ale lide se nedaji jen tak oblbnout ruskou propagandou, ktera by rada do vseho vznasela zmatek a pochyby...

mememumu ( 2. dubna 2015 17:57 )

Pravdu mám vždy jen já!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa