Blesk nachytal poslance Bendla: Místo práce ve Sněmovně uklízel na svém ranči

Autor: Eva Pospíšilová, zrk - 
1. 4. 2015
05:00

Větvička k větvi, klacek ke klacku… Tak pilně jako ptáček se v pondělí činil na svém ranči poslanec Petr Bendl (49) z ODS. Potíž je v tom, že se v tu dobu měl věnovat voličům.

Po mnoha a mnoha kontrolách práce nadlidí ze Sněmovny se v pondělí Blesk zaměřil na poslance z řad modrých ptáků Petra Bendla. Je ve své regionální kanceláři, když už na ni loni kasíroval přes 27 tisíc korun měsíčně, k dispozici lidem?

„Pan Bendl tady není. Je ve Sněmovně,“ řekla Blesku sekretářka v jeho kladenské »pracovně« a dodala, že nám s ním zprostředkuje kontakt. Odmítli jsme, protože už jsme dobře věděli, kde tráví odpoledne… A Sněmovna to tedy nebyla. Fotograf Blesku totiž jen chvíli předtím zachytil politika na jeho ranči v Dolním Bezděkově ve středních Čechách, který si stále zvelebuje.

Proč dal tedy Bendl přednost koním, stájím a lukám před voliči? „Byl jsem na jednání zastupitelstva obce Bratronice, kde jsem zastupitelem,“ napsal včera v první SMS zprávě poslanec.

Po upozornění, že sekretářka v jeho kanceláři tvrdila, že byl ve Sněmovně, ale my že ho máme zachyceného na ranči, doplnil: „Poslanec nemá přesnou pracovní dobu, neboť má pracovní akce po večerech, sobotách a nedělích. Zastupitelstvo jsem měl odpoledne a končili jsme až pozdě večer.“ Zajímavé však je, že všechna zastupitelstva v obci zatím podle zápisů začínala až v 19 hodin...

Víte, že... Základní plat poslance od ledna činí 57 600 Kč. Coby místopředseda sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj má Bendl o zhruba deset tisíc víc plus k tomu ještě štědré náhrady. Ty u něj loni činily 1 287 648 korun.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

kdoasi ( 1. dubna 2015 19:40 )

kdoasi ( 1. dubna 2015 19:38 )

tomik007 ( 1. dubna 2015 19:24 )

rekl bych ze ti dva jsou od sebe nerozeznatelni

auslak ( 1. dubna 2015 17:09 )

foto by měl dát na předvolební bilbord , aby voliči viděli jak je pracovitý

amaea ( 1. dubna 2015 16:22 )

Lopato

Zobrazit celou diskusi
Další videa