Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Exministr Fuksa chce za vazbu miliony: Dohoda se státem se rýsuje!

Autor: ČTK - 
23. března 2015
11:48

Exministr a bývalý poslanec ODS se soudí o čtyři miliony kvůli tomu, že seděl ve vazbě kvůli kauze Nagyová. Vypadá to přitom, že se dohoda o odškodnění blíží.

Soud odročil dnešní projednání žaloby bývalého poslance ODS Ivana Fuksy, který žádá od státu čtyřmilionové odškodné za trestní stíhání v kauze údajných „trafik“, což byl jeden z případů kolem někdejší šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové. Fuksův advokát Tomáš Gřivna ČTK řekl, že se rýsuje smír s ministerstvem spravedlnosti, jednání ale stále pokračují.

Stejně s úřadem vyjednává exposlanec ODS Marek Šnajdr. Odškodnění žádá i jejich někdejší kolega ze Sněmovny Petr Tluchoř. Odročení termínu nařízeného na dnešek žádalo podle Gřivny ministerstvo spravedlnosti a Fuksa se k žádosti přidal. Advokát řekl, že jednání směřují k uzavření dohody, její přesná podoba ale zatím není určená.

Až bude vše jasné, chtějí Fuksa i ministerstvo, aby dohodu schválil soud. Žalobami se zabývá Obvodní soud pro Prahu 2. Žalobci exposlance obvinili v jedné z kauz kolem Nagyové, nyní Nečasové. Trojice zákonodárců si podle vyšetřovatelů nechala slíbit „trafiky“ v podobě lukrativních postů ve státní firmě výměnou za to, že se vzdají mandátu, a umožní tak podpořit tzv. stabilizační balíček Nečasovy vlády. Nejvyšší soud ale dospěl k závěru, že exposlanci jsou kvůli poslanecké indemitě vyňati z pravomoci orgánů činných v trestním řízení, a nelze je trestně stíhat.

O smíru s ministerstvem spravedlnosti jednají také Šnajdr a Tluchoř. „Existuje už vyjednaný text. Jedná se o podpisu,“ uvedlo Právo s odvoláním na zdroj, obeznámený s případem. V případu údajných trafik jsou obviněni expremiér Petr Nečas (ODS), jeho současná manželka Jana Nečasová a někdejší Fuksův náměstek Roman Boček. Kauzy kolem Nagyové vedly k pádu Nečasovy vlády, Nečas se vzdal i funkce předsedy ODS.

st.rec ( 24. března 2015 06:13 )

Kdyby soudy a soudci odškodnili každého,máme státní bankrot.Smůla,nemají trestní zodpovědnost. .https://www.youtube.com/watch?v=3nlCAZ7dVKU . . . https://www.youtube.com/watch?v=PbGiEGf81Jo

hejhej ( 23. března 2015 17:12 )

mirkazam: To jsou ti, kteři seděli v parlamentu a spolu s Nečesem blábolili o rozpočtové zodpovědnosti. Jsou to byčejní zrádci, kteří pomohli pomoci kriminálníka schválit církevní restituce a prodloužit ubohému Nečasovi mandát premiéra.

salto ( 23. března 2015 15:57 )

...a pak mu dát navrch alespoň 5 let

salto ( 23. března 2015 15:56 )

Tomu se říká: kvalitní teflonový povrch

6010 ( 23. března 2015 15:03 )

To se ti darebáci nestydí? Vždyť kdyby neměli imunitu, tak by je zavřeli a oni žádají odškodné? Pokud ho dostanou, tak ale z této republiky okamžitě padám pryč, protože pak již tady není čemu věřit.Kocourkov hadr.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa