Brutální týrání zvířat na Šumpersku: Pět ovcí někdo shodil ze srázu! Spadly k silnici

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
4. března 2015
12:49

Jak tohle někdo mohl udělat! Neznámý pachatel házel pět ovcí ze srázu u silnice. Čtyři byly mrtvé na místě, pátou musel utratit veterinář kvůli rozsáhlým zraněním. Pachateli hrozí až pět let vězení.

Policisty na případ upozornil anonym, řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Incident se odehrál v pondělí odpoledne vedle silnice mezi obcemi Maršíkov a Sobotín. Pachatel odtud shodil ze srázu pět ovcí. „Přivolaní policisté nalezli čtyři ovce bez známek života. Jedna ovce jevila známky života, ale přivolaný veterinář musel zvíře utratit vzhledem k rozsahu zranění,“ uvedl policejní mluvčí.

Podle lékaře šlo o týrání zvířat s vyšší intenzitou. Případ policisté vyšetřují a u zvířat bude provedena pitva.

Podobné případy vyšetřují policisté ojediněle. Loni v září se zabývali případem, kdy neznámý pachatel na pastvinách v Bukovicích u Jeseníku střílel do stáda krav kovovými šípy z luku nebo kuše. Tři krávy zranil. Pachatel na zvířata podle policistů zaútočil během týdne nejméně dvakrát. Pro útok si zvolil luk nebo kuši.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud