Vytáhl viníka nehody z auta: Zachránil ho tím před uhořením!

Autor: dce - 
19. února 2015
10:27

Projekt Gentleman silnic má svého již 102. hrdinu. Stal se jím muž ze Šumperska, který i přes bolestivé zranění a šok po nehodě dokázal vytáhnout z hořícího auta viníka kolize. Zachránil mu tím život!

Vážná dopravní nehoda se jen díky pohotovosti Jaromíra Burďáka obešla bez obětí na životech. Celá věc se odehrála vloni v listopadu poblíž Šumperka. Řidič zeleného fiatu vjel z neznámých důvodů do protisměru a čelně narazil do škodovky, kterou řídil právě Burďák.

Náraz fiat vymrštil mimo silnici, kde naboural do značky a začal hořet. Jaromír Burďák ovšem bez váhání muže vyprostil. „Viděl jsem dvě světla, co se řítí v protisměru, a během sekundy mi proběhlo hlavou: ‚Co mám teď proboha dělat?‘ Instinktivně jsem strhl volant a auto se otočilo o 180 stupňů. Hned poté, co jsem se vzpamatoval z prvotního šoku, jsem přímo naproti sobě spatřil havarovaný hořící vůz,“ uvedl podle serveru Policejnídeník.cz Burďák.

I přes tříštivou zlomeninu prstu otevřel dveře hořícího fiatu a bezvládného řidiče vytáhl ven. „Dotyčný visel bezvládně na bezpečnostním pásu a z hlavy mu tekla krev. Nevěděl jsem, zdali je vůbec ještě na živu,“ vypráví Burďák. Mimo nebezpečí pak zraněného řidiče uvedl do stabilní polohy a zavolal policisty a sanitku.

Jaromír byl za svůj hrdinský čin odměněn titulem Gentleman silnic. Ačkoliv on si myslí, že dělal jen věc, kterou by určitě udělal každý jiný, podobné chování je stále výjimečné mezi českými řidiči.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

lobotom ( 19. února 2015 20:32 )

Nevíme z jakého důvodu viník vjel do protisměru, ale pokud to bylo jeho vlastní blbostí, tak bych moc netleskal.

stojan ( 19. února 2015 12:11 )

 Navíc hrozilo, že viníkovi vzplane krev....

andorea ( 19. února 2015 10:56 )

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud