Kajínek má smůlu: Mírnější věznici mu nepovolili!

Jiří Kajínek se svou žádostí neuspěl  (Autor: archiv Blesku)
Autor: ljš, ČTK - 
5. února 2015
11:41

Před 15 lety odtud utekl, teď se Jiří Kajínek v mírovské věznici dozvěděl špatnou zprávu. Šumperský soud mu dnes zamítl žádost o přemístění do mírnějšího typu věznice. Nejznámější český vězeň, který si nyní trest odpykává ve věznici s ostrahou, žádal o přemístění do věznice s dozorem.

Soudce za přítomnosti Kajínka jednal v prostorách věznice v Mírově na Šumpersku, odkud vězeň před téměř 15 lety uprchl. Kajínek je ve vězení za dvojnásobnou vraždu z roku 1993, vinu popírá. Podle soudu zákon v jeho případě přeřazení do věznice s dozorem nepřipouští.

Kajínek byl původně umístěn do nejpřísnějšího typu věznice, do věznice se zvýšenou ostrahou. Tam pobýval do loňského ledna, kdy jej soud na jeho žádost přemístil do věznice s ostrahou. Nyní si podal další žádost týkající se přeřazení do věznice s dozorem, kde by se prý mohl připravit na legální odchod z věznice.

Kajínek z Mírova uprchl na konci října 2000, kdy se mu podařilo strunou přeřezat mříže v okně a pomocí lana a kotvy se dostal na hradby mírovské pevnosti a odtud dolů. Pátraly po něm tisíce policistů. Vznikl speciální tým elitních kriminalistů, analytiků a pátračů. Dopadli jej po 40 dnech v Praze.

Kajínek byl k výjimečnému trestu doživotí odsouzen za to, že v roce 1993 zastřelil v serpentinách pod plzeňskou věznicí Bory podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliána Pokoše. Druhý bodyguard útok přežil. Vraždy si prý objednal další podnikatel. Kajínek vinu popírá.

V mírovské věznici si nyní trest odpykává 356 vězňů, z toho čtyři doživotní.

st.rec ( 5. února 2015 19:25 )

Soudní křivárny jak na běžícím pásu:Kajínek, - https://www.youtube.com/watch?v=3nlCAZ7dVKU . . .https://www.youtube.com/watch?v=PbGiEGf81Jo . . .a soudci chtějí víc peněz!

dzery ( 5. února 2015 15:50 )

ollina ( 5. února 2015 15:12 )

Případ Kájínek by se měl už konečně vyřešit. Nedávno dokonce i vdova, po zastřeleném podnikateli, tvrdila, že nestřílel Kájínek. Jak to, že nikdo neslyší pravdu?

gabreta ( 5. února 2015 15:08 )

Kájínka se musí někdo strašně bát!

univerzalnizena ( 5. února 2015 14:39 )

jiriku ja bych s tebou m rr d a la aš by se z nás kouřilo

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud