Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Polojasno, déšť 26°C

Zaživa upálili vězněného pilota! Džihádisté brutálně popravili dalšího ze zajatců

Autor: simao, ČTK - 
3. února 2015
18:30

Umíral v nepředstavitelných bolestech. Jordánský pilot, kterého věznili džihádisti z Islámského státu, je po smrti! Za posledního půl roku se stal již osmým popraveným, na rozdíl od zajatců ze Západu však nezemřel rukou kata Džihádisty Johna. Barbaři ho totiž upálili v kleci zaživa!

Na internetu se objevil videozáznam, na kterém je vidět, jak ozbrojenci z hnutí Islámský stát (IS) zaživa upalují zajatého jordánského pilota. Informovala o tom agentura AFP.

Jordánský zajatec Maáz Kasásba nejprve předstoupil před ozbrojené komando, poté ho zavřeli do klece. K ní pak udělali islamisté hořlavou cestičku. Záběry to jsou děsivé. Oheň rychle postupoval, pilot neměl kam utéct. Zanedlouho začal hořet. Děsivý a opravdu brutální zločin! Redakce Blesk.cz se rozhodla tyto hrůzné snímky ze závěru barbarské popravy nezveřejnit.

Video pilot - Reuters
Video se připravuje ...

O propuštění pilota přitom Jordánsko usilovalo, bylo dokonce připraveno vyměnit ho za vězněnou extremistku Sadžídu Rišáví, kterou islamisté požadovali. Jednání se ale před pár dny zadrhla. Otázkou však je, zda na ně již nebylo pozdě.

Podle jordánské státní televize totiž byl pilot popraven již 3. ledna! Nahrává to tak zvěstem, že džihádisté o vyjednávání vůbec zájem neměli. Pouze přitahovali pozornost Západu a o osudu pilota bylo rozhodnuto již dávno...

Ještě minulý týden přitom džihádisté zveřejnili nahrávku, na které hovořil japonský zajatec - novinář Kenji Goto. Četl požadavek na propuštění atentátnice. „Pokud Sadžída Rišáví nebude 29. ledna do západu slunce podle času v (severoiráckém) Mosulu připravena na turecké hranici k výměně za můj život, jordánský pilot Maáz Kasásba bude okamžitě zabit,“ říkal.

Pilot byl opět popraven v oranžovém vězeňském obleku. Videozáznam dlouhý 22 minut byl zveřejněn přes Twitter. Mezi radikály a jordánskými úřady prý skutečně probíhala určitá vyjednávání. Jordánsko ale chtělo potvrdit, že je Kasásba stále naživu.

V sobotu večer islamisté zveřejnili video s popravou Japonce Gotoa. Jeho kat Džihádista John s nožem v ruce varoval Japonce, že začíná jejich noční můra. Tu však nyní zažili jordánský pilot i jeho rodina. O pilotovi přitom při popravě Japonce nepadla ani zmínka. Maáz Kasásba padl do zajetí IS, když se jeho letadlo loni v prosinci zřítilo nad severem Sýrie. Islamisté tvrdí, že stroj sestřelili.

Video Pilot - youtube.com
Video se připravuje ...

xsedmikraska ( 10. února 2015 18:19 )

Nějak mi to hlava nebere. Isis před kamerou popravuje zajatce z různých zemí. Cožpak si neuvědomuje, že tím proti sobě staví jeden národ za druhým? Říká se, že tím chtějí zastrašit. No, dejme tomu, ale zároveň tím vzbuzují odpor a provokují k odvetě. Nejsou snad tak šílení, aby si neuvědomovali, že pokud se více západních států naštve, tak je srovná se zemí? Taky nechápu, nač pořád silné mocnosti velmi dobře vybavené vojenskou technikou váhají rázně zakročit? Osobně bych si přála, aby ISIS a jejich ideologie zmizela ze zemského povrchu. Je mi strašně moc líto všech obětí a jejich rodin.

bernadette ( 4. února 2015 03:36 )

Všechno jsou to stejné černé huby, nic dobrého od nich nemůžeme čekat. Jo, je to smutné, ale on by neudělal nic jiného, kdyby měl tu možnost

pgga ( 4. února 2015 02:08 )

CIKANE..

hofihofi ( 4. února 2015 01:25 )

Dnes rano vykonaji popravu, a je po dohodach, a uz nic neplati, zajatci se popravuji, to delali jen japonci, to to hezky zacina. Ovsem na druhou stranu on tam neletel hazet cokolady, ale ohen, ze?

pgga ( 4. února 2015 00:55 )

Co na to trpaslik putler?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud