Ďábelská režie popravy pilota: 22 minut v hollywoodském stylu má vyděsit Západ

Autor: shp - 
4. února 2015
13:43

Profesionální kamera, střih i ozvučení. V hlavní roli však není dobře zaplacený herec, ale zajatý jordánský pilot Maáz Kasásba. Jeho popravu natočili radikálové z ISIS jako zvrácený hollywoodský horor. Za úkol má jediné – vyděsit Západ před zlobou muslimských teroristů.

Kasásba na děsivém 22minutovém videu nejdřív sám mluví do kamery a říká, kdo je. Pod okem má monokl. Není pochyb, že ho radikálové bili.

Střih přenáší dění na otevřené prostranství, na které přichází sám pilot. Nikdo ho nevede, na sobě má oranžovou vězeňskou uniformu. Rozhlíží se kolem sebe, hledí na místo, o kterém ví, že je posledním, které spatří.

Kamera začíná snímat ozbrojence, kteří stojí v řadě vedle sebe jako popravčí četa. V rukou třímají samopaly. Kamera na ně najíždí a ukazuje detaily. Poselství je jasné, ISIS chce dát svým protivníkům najevo, že jsou dobře vyzbrojeni a organizováni.

Pilot často mrká, ale jinak se tváří klidně. Je možné, že ho před smrtí zdrogovali, ale v posledních okamžicích svého života zachoval před kamerou klid. Ozbrojenci poté zavírají Kasásbu do klece.

Skvrny na vězeňském dokazují, že ho polili hořlavinou, aby jeho tělo rychle vzplálo. Všechny záběry jsou naprosto profesionální, nájezdy kamery pomalé. Každou vteřinu je vidět, že si na editaci videa dal někdo pořádně záležet.

Video Džihádisté zaživa upálili vězněného pilota! Jako zvíře v kleci! - Reuters

Když je pilot uvězněn, přichází na scénu popravčí s pochodní. Zapaluje stopu po hořlavině a plameny se pomalu blíží ke kleci. Když se dostanou až před ni, zakryje si pilot dlaněmi tvář a zraky. Pak ho pohltí plameny.

Zatímco popravy, při nichž byla vězňům uříznuta hlava, byly natočeny statickou kamerou, na novém videu si radikálové dali záležet. Tohle je v době internetu jejich propaganda, takto rozsévají strach mezi bezvěrci, jak ne-muslimy nazývají.

Jordáncova stíhačka havarovala v prosinci poblíž syrské bašty teroristů v Rakce. Od té doby byl vězněm ISIS. Teroristé ho chtěli vyměnit za neúspěšnou iráckou atentátnici Sadžídu Rišáví, k výměnnému obchodu s Jordánskem však nedošlo. Teroristka byla popravena v reakci na upálení pilota.

oliiiii3 ( 2. května 2015 08:33 )

Prisel mi meil cele video je to neco hrozneho. Mel ukrutnou smrt byla jsem s toho sama hotova.To nejsou lidi ale dobytek.

japome ( 4. února 2015 15:34 )

www.freefoto.cz

japome ( 4. února 2015 15:32 )

lipno ( 4. února 2015 14:12 )

Ať poděkuje Američanům, všude to rozvrtají a utečou!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud