Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Černá vdova utekla do Sýrie! Kdy se vrátí pomstít?

Autor: ljš - 
10. ledna 2015
19:28

Byla to tichá dívka, která vyrůstala v pěstounské rodině. Teď je z ní nejhledanější žena Francie. Tamní policie už ale bude na manželku teroristy z židovského obchodu Hayat Boumeddiene (26) zřejmě krátká. Zřejmě je už několik dní v Sýrii.

Podle francouzského zdroje obeznámeného s vyšetřováním byla údajná společnice útočníka, který ve čtvrtek v Paříži zabil policistku a další den v metropoli vraždil v židovském obchodu, v době spáchání těchto zločinů mimo Francii.

Černá vdova prý "před určitou dobou" odjela do Turecka, odkud odcestovala do Sýrie. Tam se zřejmě hodlá spojit s radikály z Islámského státu, ke kterým se hlásil její manžel.

Hayat Boumeddiene se narodila 26. června 1988 jako jedna ze sedmi dětí, údajně je alžírského původu. Když jí bylo šest let, zemřela jí matka. Otec se o rodinu nedokázal postarat a Hayat vyrůstala u pěstounů.

Coulibalyho si vzala při náboženském obřadu v roce 2009, když byl propuštěn z vězení. Oficiální sňatek ale neuzavřeli. Údajně pod vlivem manžela se zradikalizovala. V médiích se objevily fotografie, kde je se svým přítelem jen v plavkách, nyní se málokdy objeví nezahalená. Ráda se také nechávala fotit se zbraněmi.

V minulosti se údajně živila jako pokladní v obchodě, z práce ji ale podle tisku propustili kvůli tomu, že chodila v nikábu (muslimský šátek zahalující kromě očí celou tvář).

S Coulibalym žili na pařížském předměstí Bagneux a podle sousedů s nimi nebyly žádné problémy. Společně také strávili dovolenou v Malajsii.

V roce 2010 se dostala do hledáčku policie. "Když jsem viděla masakr nevinných lidí v Palestině, Čečensku, Afghánistánu a na dalších místech, kam Američané svrhli své bomby, tak se ptám, kdo jsou skuteční teroristé," řekla tehdy vyšetřovatelům. Dodala, že "zločiny" Američanů ospravedlňují činy mužů její víry k ochraně žen a dětí.

Její manžel se stal islámským fanatikem ve vězení, kde byl za ozbrojené loupeže a později za prodej drog. Tam se také seznámil s Chérifem Kouachim. Boumeddiene poté byla podle vyšetřovatelů spojkou mezi svým partnerem a bratry Kouachiovými. Spřátelila se také s přítelkyní Chérifa Kouachiho; v roce 2014 si podle policie obě ženy volaly v průměru skoro dvakrát denně.

egyptanka ( 11. ledna 2015 20:27 )

Holka to měla promyšlené. A hlavně jí nikdo nepoznal,když měla vidět jen oči. Hodila na sebe džíny,bundu a nikdo si jí ani nevšiml.

setroseuros ( 11. ledna 2015 09:15 )

nejlepsi vezeni pro taketo by bylo samotka o chlebe a vode! a ne se potkavat u obeda a ve vybehu se spoluvezni a planovat co udelaji , kdyz vylezou! A vubec samotky by byli nej i u nas!! Taka 2x1m ,jen postel, dira do kanalu a kohoutek a jen o chlebu a vode i 10 let!! jako kdysi! Kazdy by si setsakra premyslel jestli neco jeste venku vyvede kdyz se mu podari ve zdravi vylezt ven!! Ale to je porad jen : lidska prava a diskriminace veznu v base... a na prava nas venku kto strezi????? pak je to takhle a porad dokola a porad hur!

akko ( 11. ledna 2015 06:52 )

Asi to vzala pres Teplice...tam si v klidu natankovala,dala si se zdejsim starostou kaficko,koupila si v rychlosti nejaky pozemek,nebo vilku a letela to ohlasit domu...tam ji pochvali a ona bude cekat,kam ji zase poslou "sklizet uspechy"...

akko ( 11. ledna 2015 06:45 )

S tim jejim "obleckem" se da krasne a bez problemu cestovat...

borjar ( 11. ledna 2015 01:33 )

 Kecy, kecy.... Amici nikoho nebombarduji . U našich se to stát nemůže, z našich poldu mají strach . Vedi , že když polda v ČR miri na psa , tak sám nevi koho trefi .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud