Milion eur ve 3 splátkách, nebo v Česku vypustíme ebolu: Vyděrači se znovu ozvali!

Autor: shp - 
10. listopadu 2014
07:30

Neznámí vyděrači, kteří hrozili Česku vypuštěním eboly, podle listu MF Dnes znovu vyhrožují smrtícím virem. Policie pátrá po osobách, které požadují milion eur ve třech splátkách, mezi specialisty na informatiku. Podle všeho totiž nejde o bioteroristy.

„Nechci to potvrdit ani vyloučit,“ reagoval ministr vnitra Milan Chovanec na zjištění deníku. Již dříve prohlásil, že hlavním cílem vyděračů je vzbuzení paniky na veřejnosti.

I když se vyděrači znovu uchýlili k výhrůžkám, nepřikládá jim vláda ani policisté takovou váhu. Poprvé se ozvali 21. října s tím, že pokud do devíti hodin ráno 27. října nedostanou milion eur ve třech splátkách, virus eboly rozšíří na našem území.

Virus prý získali z Libérie jako biologický materiál přímo od infikovaného pacienta. V uvedený den se však nic nestalo. I bezpečnostní odborník Jiří Schmidt si nemyslí, že riziko je velké.

„Když něco chcete udělat, tak to uděláte. V tomto okamžiku už si nemyslím, že by ti lidé měli virus a že by jej chtěli skutečně použít,“ říká Schmidt.

I on se domnívá, že za výhrůžkami stojí IT specialisté, nikoliv bioteroristé. Čeští policisté při pátrání spolupracují se zahraničními kolegy, přesto není jednoduché vyděrače chytit.

„Určitě jsou to odborníci, e-mailovou adresu si založili zřejmě někde v Rusku a požádali o výplatu v bitcoinech (virtuální měna),“ dodal Schmidt. Vyděračům hrozí za šíření paniky až 12 let vězení.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

lalia ( 19. února 2015 09:15 )

Budeme dělat sbírku a podporovat lumpárnu ? Oni si za chvíli vymyslí něco jiného.Jsou to obyčejní vyděrači a šmejdi.Ty já podporovat nebudu.

lalia ( 19. února 2015 09:12 )

Pláčeš na nesprávném hrobě,nesváděj to na Rusy.Kde se prvně ebola vyskytla Kdo nám sem dal první mandelinku atd ?To jsou rysy někoho jiného,ne Rusů.Probuď se.

lalia ( 19. února 2015 09:09 )

Takové zprávy oslabují psychiku lidí.Dočkali jsme se divné doby.Co všechno nás ještě čeká.Nedivím se,že jsou plné blázince,plné čekárny u psychiatrů a tolik sebevržd a vražd.Kam to vede ? Jde to zastavit ? Raděj bych byla ve frontě na toaletní papír,banány atd.Vyměnila bych to za klidnou dobu,která byla.Potravin je všude dost,ale nezdravých.Co nám to pomůže ?

zelena.karkulka ( 11. listopadu 2014 00:56 )

Kde by to asi tak vzali???

djaba ( 10. listopadu 2014 19:45 )

Vůbec bych na podobné vyděračské texty nereagoval ,stejně se autor dříve nebo později najde a bude to nějaký poťapaný magor .Takoví mají radost , že se s tím zabývají i média ,finanční prospěch je nepodstatný .Ostatně , kde asi by sehnal dostatečné množství eboly nebo jiný virus .Neplaťte nikomu a pokud ho najdete , dejte mu párkrát pendrekem ,za nás.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud