Vydírají Česko ebolou! Chtějí ji šířit na veřejných místech. Máme se bát?

Autor: simao - 
27. 10. 2014
13:17

Vyděrači hrozí Česku ebolou! Prý vyhrožují, že ji budou šířit na veřejných místech. Chtějí tím vyvolat paniku, hrozí jim za to vysoké tresty. Takové jsou závěry z dnešní speciální tiskovky, kterou svolaly bezpečnostní a hygienické špičky státu! Co to pro Česko znamená?

"Vyšetřujeme případ vydírání, kdy zatím neznámý pachatel či pachatelé vydírají český stát tím, že budou šířit virus ebola na různých veřejných místech," objasnil náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube.

"Tito pachatelé chtějí od samého počátku vyvolat paniku a je to jejich hlavní cíl," upozornil Laube. Pachatel hrozí až 12 let vězení. "Na celém případu pracuje tým odborníků pod vedením ÚOOZ," uvedl Laube a dodal: "Uděláme všechno pro to, abychom ochránili naši veřejnost." Šéf ÚOOZ Robert Šlachta upozornil, že jde o složitý případ vydírání. "Používají velmi sofistikovaných způsobů komunikace," řekl na tiskovce.

Hygienik Vladimír Valenta se snažil mírnit obavy. "Šíření eboly v podmínkách ČR je málo pravděpodobné," řekl s tím, že získání viru a jeho transport do Česka jsou málo realistické. Hygienické i klimatologické podmínky v Česku podle něj "vylučují masivní šíření eboly".

"Získání viru, jeho transport, efektivní šíření jiným způsobem než přímým kontaktem s nemocným člověkem nebo jeho tekutinami je málo realistické. Hygienické podmínky v České republice, klimatické podmínky, úroveň práce epidemiologů i úroveň zdravotnických zařízení v podstatě vylučují masivní šíření eboly u nás. Na izolované případy jsme připraveni," uvedl Vít.

"Na izolované jednotlivé případy jsme připraveni," upozornil hlavní hygienik státu. A poukázal na předchozí případy podezření na výskyt smrtícího viru ebola v Česku. Žádný z nich se nepotvrdil.

Sobotka: Je to hyenismus

K vydírání se přitom po jednání vlády vyjádřil i premiér Sobotka. "My jsme dnes byli informováni, že policie řeší pokus o vydírání ČR hrozbou šíření eboly," potvrdil. Státní složky podle něj situaci monitorují, Česko komunikuje i se zahraničím. "Podle mého přesvědčení je to hyenismus, zneužívání situace, kdy veřejnost má přirozeně obavu z rozšíření eboly v Evropě," pronesl Sobotka a dodal, že celou věc šetří policie.

"Byli jsme ujištěni o tom, že se této věci velmi intenzivně věnuje. Vláda nechce tuto situaci podceňovat, ale ani přeceňovat," pokračoval premiér. "Někdo se tady snaží skrze trestnou činnost na té situaci parazitovat," dodal Sobotka. Podle ministra vnitra Chovance není situace závažná. Podle něj však neexistuje bezpečnostní složka ČR, která by se tím nezabývala. "Jsme připraveni pachatele identifikovat a zatknout," uvedl.

Ebola je virové onemocnění způsobující vysokou horečku a krvácení. Zatím proti němu neexistuje žádný schválený lék ani vakcína, takže úmrtnost na nákazu je vysoká. Ebola se přenáší přímým kontaktem s tělními tekutinami nakažených. Podle Světové zdravotnické organizace se virem nakazilo již více než 10 000 lidí a zhruba polovina z nich nemoci podlehla. Mezi nejvíce postižené země patří Guinea, Sierra Leone a Libérie.

Doporučujeme
gogo ( 9. listopadu 2014 13:07 )

Milé dítě. Ty si přímo pleteš staletí..Tady nevládnou žádní komunisté proboha... Zde vládne pár darebáků, z nichž někteří bývávali komunistickými papaláši, k nim se přidala veliká řada darebáků, kteří s komunisty neměli nikdy nic společného, dále se k nim přidaly zahraniční mafie, nadnárodní společnosti atd. Tato hrůzná směska zde ve skutečnosti vládne. Pomocí loutek jako je Nečas, Kalousek mnoho jiných ... Bohužel, ať se komu chce nelíbí, tak díky všem polistopadovým politickým darebákům a zlodějům nedostala KSČM šanci 23 let se zkompromitovat a tak jako jediná má nyní "čisté ruce"... Navíc si myslím, že z této strany odešli ti největší darebáci do jiných politických stran včetně pravicových. Chápeš ?

gogo ( 9. listopadu 2014 13:05 )

Když si média přejí, abychom se báli, tak se musíme holt bát. Dav, který se bojí, je snadněji zmanipulovatelný. To je vše oč tu běží...

kobyla1 ( 27. října 2014 20:47 )

byvalyvoliccssd: Kdybys nebyl debilem, byl by si idiotem, takže je to úplně jedno co jsi

kobyla1 ( 27. října 2014 18:42 )

Jo a pro roznášení eboly si můžou najmout cikány. Aspoň budou konečně něco dělat

tigrusenko ( 27. října 2014 18:12 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa