Místostarosta zemřel při operaci: Nechali mu v těle zdravotnický materiál

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK, dce - 
6. listopadu 2014
13:10

Policie obvinila lékaře z nemocnice v Novém Městě na Moravě za smrt pacienta. Muž, který už v březnu zde podstoupil operaci ledvin, po pár hodinách od operace zemřel. Podle některých informací šlo o vážné pochybení lékaře - v těle pacienta měl nechat lékařské náčiní!

„Jedenapadesátiletý pacient nepřežil letos v březnu operaci ledviny v novoměstské nemocnici na Žďársku. Ze smrti pacienta je obviněn jeden z lékařů. Proti lékaři bylo zahájeno trestní stíhání pro trestný čin usmrcení z nedbalosti,“ sdělil policejní mluvčí Martin Dušek. Další informace podle něj policie nebude vzhledem k pokračujícímu vyšetřování poskytovat.

Na informace je skoupá i nemocnice. „Víme o tom, že lékař byl obviněn. Přijali jsme určitá opatření, která by měla zabránit opakování podobného případu. Do skončení vyšetřování nebudeme případ nijak komentovat,“ řekl mluvčí nemocnice Roman Kratochvíl.

Podle všeho zapomněli lékaři při operaci v těle pacienta zdravotnický materiál - konkrétně lékařskou roušku nebo dokonce sponku. Dle serveru idnes.cz muž ale zemřel na komplikace spojené se zaškrcením tepen. Muž, který po operaci ledviny po několika hodinách zemřel, býval podle listu místostarostou Velké Losenice a byl otcem tří dcer. Podle serveru idnes.cz byl pacient a nyní obviněný lékař v příbuzenském poměru.

cinderella1 ( 8. listopadu 2014 06:11 )

Moris taky? ...co jako Moris?

cinderella1 ( 8. listopadu 2014 06:09 )

Ne, to pisu ze zahrobi!

tomik007 ( 6. listopadu 2014 22:03 )

NEVERIM TOMU - ze to byla rouska a sponka, spis to byl hrnek od kafe a popelnik. Byl jsem pritomen nekolika operacim a vim jak to tam chodi...

msml20 ( 6. listopadu 2014 21:04 )

Pokud je provedeno důkladně předoperační vyšetření, tak by zcela jistě ukázalo na rizika spojená s operací. Tedy ve vyšší míře.Pacient je na to upozorněn a když s riziky souhlasí a podepíše papír, tak lékař samozřejmě není vinný.

msml20 ( 6. listopadu 2014 20:58 )

Pitomeček jsi spíš ty. Samozřejmě je hodně lékařů před kterými smekám, ale bohužel taky dost lékařů, kteří by za svoji " kéčbu" seděli kdyby je nekryli jejich kolegové. A čím lepší lékař, tím větší skromnost, úspěchy a čím větší hňup tím víc namyšlený, sebestředný, arogantní.Jestli náhodou nějsi sám z této profese a pokud jsi narazil jen na dobré, tak ti gratuluji a upřímně přeji. Ale i trochu závidím

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud