Kvůli neschopnosti nemocnice zemřel kojenec: Sanitka nepřijela ani po třech hodinách!

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: dce - 
22. října 2014
13:20

Teprve dvouměsíční holčička zemřela v komárenské nemocnici, protože ani po třech hodinách jiná nemocnice nevyslala sanitku, která měla dítě odvézt na specializované pracoviště. Jak se vůbec něco takového může stát?

Tragédie, která se stala na Slovensku, jenom poukázala na absolutní nepřipravenost nemocnic řešit nastalé problémy. Holčička, která se narodila s několika vrozenými vadami byla hospitalizována v nemocnici v Komárně. Kvůli respiračnímu selhání měla být urychleně převezena na kliniku do Bratislavy.

"V 17:37 jsme požádali dispečink o zabezpečení transportu pacienta," řekla mluvčí nemocnice Marta Csergerová televizi Joj. Jenže ve 20:45 dítě zemřelo. Za tu dobu přijela do nemocnice pouze jedna sanitka nevhodná k převozu kojenců.

Vrtulník, kterým dítě mohlo být také přepraveno nevzlétl - posádka to kvůli počasí odmítla. Z dostupných speciálních sanitek nebyla žádná volná. Dlouhé tři hodiny dítě trpělo, svým potížím nakonec podlehlo. Kde se ovšem stala chyba?

Proč nemocnice nepovolala sanitku z nedaleké Budapešti nebo Vídně? Podle slov mluvčí slovenského ministerstva zdravotnictví Zuzany Čižmarikové se tragédie stala kvůli chybě jednotlivce. Případ se nyní vyšetřuje.

janka174 ( 4. února 2015 00:01 )

Záchranka sice selhala, ale v tomto případě je na vině matka. Kdyby nefetovala, nemuselo k selhání vůbec dojít. A co by asi z té holčičky vyrostlo? Jen další dementní zvířátko, neschopné se o sebe postarat. Vy se tady zlobíte na záchranku a matka, té je to nejspíš celé ukradené. Ta už jen přemýšlí, jak vystřelit z nemocnice a dát si další fet.

e.44 ( 22. října 2014 19:28 )

Příroda jedná vždycky správně, přirozeně,....to lidi jí to mršej....

.abcd.abcd. ( 22. října 2014 17:25 )

Pravda, neomlouvá, ale v tomto případě myslím, že příroda jednala správně.

.abcd.abcd. ( 22. října 2014 17:24 )

No ale tady myslím, že příroda zasáhla včas, na nějaké malé vady asi malá netrpěla, když to šlo tak rychle a kdoví co by musela prodělat, aby mohla vůbec žít, aby pak třeba ve 3 letech zemřela a toby bylo pro rodiče ještě horší.

e.44 ( 22. října 2014 17:24 )

Holčička se narodila s několika vrozenými vadami....... Možná pro ní byla smrt milosrdnější než život..... To ale nemůže omlouvat totální selhání nemocnice při zajištění vhodné sanitky. Co kdyby se jednalo o normální dítě, například s těžkým zápalem plic, které by mělo před sebou dlouhý plnohodnotný život a zemřelo by kvůli nějakému lemplovi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud