Katastrofická předpověď počasí: Do Evropy se žene arktická zima!

Meteorologové předpovídají krutou zimu
Autor: ČTK, max - 
2. 11. 2014
17:18

Rekordní mrazy a sněhové kalamity. Britští meteorologové v předpovědích počasí Evropu nešetří. Máme se připravit na nejtvrdší zimu tohoto století. Do konce listopadu si ale můžeme užívat příjemně teplý podzim.

Český hydrometeorologický ústav očekává, že příští dva týdny budou teplotně nadprůměrné. Nejvyšší teploty se budou pohybovat nad sedmi stupni, někdy se mohou dostat až k deseti stupňům Celsia. Počasí s nadprůměrnými nebo průměrnými teplotami se udrží i po zbytek listopadu. "Noční teploty se v závěru měsíce budou pohybovat kolem nuly," uvedli meteorologové.

Z dlouhodobé předpovědi vyplývá, že listopad by měl být celkově sušší. Množství srážek se bude pohybovat pod průměrem nebo kolem něj. Průměrný úhrn srážek v tomto období je přitom dlouhodobě 51 milimetrů. "Četnější, i když nepříliš výrazné srážky se předpokládají v průběhu druhé poloviny listopadu," dodal ČHMÚ.

>>>Aktuální předpověď počasí sledujte ZDE<<<

Krutá zima

Ještě dál se podívali britští meteorologové, jejichž zprávu citoval server topky.sk. A nevypadá to růžově. Celé Evropě předpověděli arktickou zimu, která nás může překvapit už v půlce prosince. Souhlasí s nimi i italský vědec Riccardo Valente, podle kterého jsou výsledky měření velmi podobné těm z roku 2009, kdy Evropu zasáhla nejdrsnější zima za 31 let.

Britský meteorolog James Madden tvrdí, že příroda funguje systémem skoku. Teplý podzim tak vystřídá prudké ochlazení. Podle něj by dlouhá zima se silnými sněhovými bouřemi mohla trvat až do března. Jeho slova potvrzují i prognózy ruských, francouzských a amerických meteorologů.

Prezidentské volby 2018 - vše o volbách a kandidátech na prezidenta zde >>>

Aktuální volební preference a průzkumy k prezidentským volbám 2018 najdete zde >>>

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

ari-ari ( 3. listopadu 2017 07:54 )

...prezidenta chlíváka? V ždyť se o Havlovi nemluvilo.

ajlili ( 9. srpna 2015 19:12 )

 Kdyz to pisou v Blesku, tak si musim na letosni zimu poridit novy plavky a opalovaci krem s vysokym faktorem

sid_cz ( 25. listopadu 2014 13:55 )

no, loni to bylo ale to samé, taky tu byly předpovědi na arktickou zima a nakonec jsem v lednu jezdil na kole, tím neříkám že ta zima letos nebude, ale myslím že to neví kromě pánaboha nikdo

evita5555 ( 3. listopadu 2014 21:08 )

Pozorujem to už zopár rokov u nás v parku. Zatiaľ to fungovalo. Takže uvidíme na jar, ak sa dožijeme.

cozumel ( 3. listopadu 2014 09:09 )

No, cibule má dvě slupky, podobně jako loni a jestli si zvěř dělá zásoby a tukové zásoby - to je dáno geneticky, že prostě na podzim a v zimě je méně potravy - takže ty arktické a podobné zimy bych brala s rezervou. A hlavně, každý týden říkají něco jiného!

Zobrazit celou diskusi
Další videa