Český radioamatér nepochodil: Pátrání po ztroskotané lodi bylo ukončeno

Autor: mor - 
25. 9. 2014
14:55

Příběh záchrany ztroskotané lodi v Tichém oceánu je zřejmě dopsán. Japonská strana ukončila pátrání. Velvyslanectví radioamatérovi Pavlu Kačérkovi (69) poděkovalo.

Pátrání skončilo ve čtvrtek okolo 22:00 japonského času. Pavel Kačérek, vášnivý radioamatér z Nejdku na Karlovarsku, se o tom dozvěděl od zástupce velvyslance v Japonsku Jana Juchelky.

„Emailem mi napsal, že od operačního centra pobřežní stráže Japonska obdržel zprávu o ukončení pátrací akce. Kromě vyslání pátracího letounu byla prý kontaktována plavidla, která se tou dobou nalézala v oblasti vyslání signálu, ale ani od nich nebyly získány žádné informace, které by potvrdily výskyt nouzové situace,“ převyprávěl email pan Pavel s tím, že se mu za spolupráci a lidský přístup dostalo z velvyslanectví poděkování.

Pan Pavel zaznamenal nouzové volání o pomoc na své radioamatérské vysílačce v pondělí v 9 hodin. Událost i se souřadnicemi nahlásil policii, která přes policejní prezidium zalarmovala japonský Interpol.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa