Gross nepřišel kamarádovi na premiéru: Trpí nemocí z »kyblíkové výzvy«?!

Autor: Vera Renovica - 
15. září 2014
05:00

 »Kde je Gross?« ptali se na premiéře muzikálu jeho kamaráda Františka Janečka další hosté. Zatím totiž přišel vždy. Informace, kterou získal Blesk, je ale zdrcující. Nemoc expremiéra oslabila natolik, že už se nespolehne na vlastní nohy!

 

Zhoršující se zdravotní stav Stanislava Grosse (44) sleduje deník Blesk intenzivně od ledna. Na většině snímků je bledý, pohublý a má nehybnou pravačku. On sám se však nechtěl k vlastnímu zdraví vyjadřovat. Jeho manželka Šárka (44), která včera dorazila na premiéru Fantoma Opery místo něho, jen poznamenala: „Manžel tady není, protože leží doma.“

Podle zdroje blízkého rodině Grossových se zdravotní stav expremiéra výrazně zhoršuje. Zvlášť pro dcerky Denisku (16) a Natálku (11) je situace složitá, protože se před nimi nemoc táty dlouho tajila.

„Už moc daleko nedojde a nemůže hýbat rukama. Také mu dělají problém i sebenižší schůdky,“ prozradil Blesku zdroj. Bývalý premiér má údajně amyotrofickou laterální sklerózu známou jako ALS.

Nemoc je nevyléčitelná

Právě tuto nevyléčitelnou nemoc zná svět z takzvané »kyblíkové výzvy«, kdy se celebrity i obyčejní lidé polévali ledovou vodou, aby pocítili, jak trpí nemocní. Degenerativní onemocnění s nejasnou příčinou totiž vede k tomu, že pacient ztrácí nervové buňky ovládající jeho svaly. V konečném stadiu je naprosto paralyzován. Většina nemocných umírá do pěti let na ochrnutí dýchacích svalů.

Jak se zhoršovalo jeho zdraví?

Leden 2014
● Blesk přináší fotky, které obletí celou republiku. Expremiér Stanislav Gross výrazně pohubl a sotva hýbe pravačkou.
● Jeho manželka Šárka vyvrací spekulace o vážném nádorovém onemocnění. „Má nyní problémy s páteří a tím pádem má oslabenou pravou ruku. Čekají ho vyšetření a možná i operace. Věřím ale, že bude opět v pořádku,“ řekla Parlamentním listům.

Únor 2014
● Další fotografie nasvědčují, že ač Gross i nadále nevypadá na sto procent, chodí do své advokátní kanceláře a navzdory nehybné ruce dokonce řídí.
● Grossová připouští, že s jejím manželem celá rodina včetně dcer drží bezlepkovou dietu. Právě vynechat lepek se doporučuje při onemocněních nervů, jako je ALS.

Březen 2014

● S rodinou se Gross ukázal v Divadle Hybernia, nešetřil úsměvy a vypadal mnohem lépe. Pravačku měl však i nadále nehybnou.

Duben 2014

● Na fotkách Blesku jde Gross v doprovodu manželky do pražského Divadla Broadway velmi nejistě a trhaně. Pravou ruku má připásanou k tělu taškou. Stejný den na premiéře muzikálu, kde hrají jeho dcery, Blesku vážně říká „Nikdy jsem se necítil lépe.“

● O dva týdny později v pořadu České televize tvrdí, že se obrátil ke Kristu. Zdraví ale odmítá komentovat, jen poznamenává: „Byl bych rád, aby ten konečný křížek byl co nejdál.“

 

 

Další videa
Články odjinud