Smrtelná nemoc ochromuje expremiéra Grosse: Do schodů už sám nemůže!

Autor: Jiří Fabián, map - 
17. září 2014
05:00

Jako olej zamořuje a znehybňuje hladinu, tak i zákeřná choroba plíživě paralyzuje tělo expremiéra Stanislava Grosse (44). Blesk byl svědkem, že do schodů se teď dostane už jen s oporou silného muže.

„Ano, je nemocný. Doufáme, že to bude lepší.“ řekla Blesku Šárka Grossová (44). Prokletí jejího muže se jmenuje podle našich informací amyotrofická laterální skleróza. Je to neléčitelná obludnost, která dovolí jen 5 procentům pacientů přežít 20 let.

Nic s ní nezmůžou ani desítky milionů, které bývalý politik vysosal z podivně zhodnocených akcií Moravia Energo. U téhle nemoci lze opravdu jen zadarmo doufat…

Svaly Grossova těla přestávají víc a víc poslouchat pokyny mozku. Když se teď expremiér vypraví na pravidelnou ambulantní léčbu do specializované kliniky nedaleko Václavského náměstí, musí ho doprovázet podsaditý řidič.

Gross vyměnil luxusní Volkswagen Touareg za modrou oktávku, která většinou parkuje za plotem jeho vily v Praze-Slivenci. Řidič se na chodníku mění v chůvu, která tělo svého svěřence jistí a do schodů mu musí vehementně pomáhat – co stupeň, to bolestivé překonání malého vesmíru. Už ne jedna, ale obě Grossovy ruce bezvládně visí podél boků. Nemoc prosakuje Grossovo tělo jako zmíněný olej – příště už možná bude muset přijet na vozíku.

Video Potvrzeno: Gross je nemocný, choroba zákeřně postupuje - David Vaníček, David Turek

borjar ( 28. září 2014 15:45 )

Ať vrátí všichni, anebo historie se opakuje. Možná , že jim to v únoru Lidové milice znárodní .

janair ( 28. září 2014 11:02 )

Oprava: Ne nadarmo....na kazdou

janair ( 28. září 2014 11:01 )

darmo se rika ze nakdou svini se reznik najde. A je to tady. Doufam ze i na ty dalsi se reznici najdou. Jenze kafilerka nebude stacit ty svine palit.

kapsa72 ( 21. září 2014 14:32 )

Na jeho tvari je videt, ze je uz blizko konec.nemuzeme jej soudit.Pokud jednal v zivote spatne, ucty vyrovna, jako kazdy z nas.Verim ze tvari tvar smrti pochopil jaky je skutecny smysl zivota.

violahorska ( 19. září 2014 22:19 )

Přeji mu, aby mu ty křišťálově čisté peníze byly k užitku. Možná už pochopil, že jsou mu - k osobnímu štěstí - úplně k ničemu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud