Vilu Krejčíře už neprošetřují: Exekutoři ji chtějí ocenit a prodat!

Autor: tp - 
18. 8. 2014
20:25

Vilu odsouzeného Radovana Krejčíře (45) v Černošicích chtějí ocenit exekutoři. Po dlouhých letech ji totiž soud nepotřebuje k vyšetřování, proto se obrátili na právničku Babákovou, která se stará o Krejčířův majetek. Je tedy možné, že v blízké době bude „honosný palác“ dražen, nejdříve se ale musí určit částka, informoval iDnes.cz. Vila měla původně cenu kolem 400 milionů Kč!

Ohromná vila za několik stovek milionů možná půjde do dražby. Pozemek Radovana Krejčíře včetně domu již není pro soudy, které Radovana vyšetřují, důležitý a tak jej teoreticky mohou exekutoři ocenit. „V exekuci došlo k výraznému posunu. V trestním řízení bylo zrušeno zajištění pro případný trest propadnutí majetku dlužníka,“ řekla mluvčí exekutorské komory Petra Báčová serveru idnes.cz. „Nyní se plánuje prohlídka vily, aby mohla být oceněna. Exekutor již požádal právního zástupce dlužníka o zpřístupnění nemovitých věcí,“říká mluvčí. 

Nyní zbývá vyřešit poslední malé překážky. Vila je psána na manželku odsouzeného Krejčíře, alespoň podle katastrálního úřadu. Exekutoři ji ale vedou ve společném jmění manželů. Kateřina Krejčířová je se svým manželem v JAR, ovšem v České republice nebyla odsouzena za žádný zločin. Soud ji pouze vyšetřuje za praní špinavých peněz.

Kdyby však chtěla, mohla by se do vily vrátit. Exekutoři musí navíc počkat na verdikt soudu, který bude rozhodovat o tom, zda vilu opravdu vyřadí z exekuovaného majetku. V domě v tuto chvíli nikdo nebydlí, i když se o ni stará zřejmě matka Krejčíře. "Palác" i s pozemkem stál přibližně 400 milionů Kč. „Lidé, kteří by chtěli nemovitost po ,celebritě´, až na výjimky nebudou mít dostatečné finance. Ti, kteří by obdobnou nemovitost chtěli koupit, do ní neinvestují, aby nebyli propíráni v médiích,“ řekl realitní makléř Kozumplík.

Odsouzený Krejčíř utekl z České republiky před devíti lety kvůli finančním podvodům. Zákon ho ale nakonec dostihl v Jihoafrické republice, kde je obviněn z několika vražd nebo spoluúčasti na nich. Radovan však oznámil, že dá v přepočtu 9 milionů Kč komukoli, kdo ho z vězení dostane. V Česku je odsouzen za finanční podvody. Za ty si má odpykat 10 let.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

kukuku ( 19. srpna 2014 07:58 )

Tak oni mu to znárodní - chudáčkovi pracovitému ?

starypes ( 19. srpna 2014 06:56 )

To už mělo být dávno.

Zobrazit celou diskusi
Další videa