Exhejtman byl královsky odměněn: Nebojte se to říct nahlas, vydělal na tom Palas!

Autor: Eva Pospíšilová - 
25. června 2014
06:15

Nemusí pršet euromiliony, stačí, když kapou koruny. Občanské sdružení stojící za novým hotelem u penzionu Jaroslava Palase (61) dostalo peníze nejen z eurodotací, ale i z krajských peněz. A obě částky byly „made in Palas“.

Do konce hejtmanské kariéry Jaroslava Palase zbývalo v roce 2012 pár měsíců, když se na občanské sdružení Lyžařské běžecké tratě Suchá Rudná usmálo štěstí v podobě dotací. Napřed mu v červnu devítičlenný výbor Regionální rady Moravskoslezsko v čele s Palasem poslal bezmála dvacet milionů korun z EU na spolufinancování výstavby Sportovně relaxačního centra se squashem a lezeckou stěnou v Ludvíkově, v září se pak dočkalo další finanční podpory tentokrát od kraje.

„Subjektu jsme v roce 2012 poskytli dotaci ve výši 239 940 korun z krajského rozpočtu z dotačního programu: Úprava lyžařských běžeckých tras v Moravskoslezském kraji,“ řekla Blesku tisková mluvčí Moravskoslezského kraje Petra Špornová a dodala: „Smlouva byla podepsána 10. 10. 2012.“ O měsíc později vášnivý běžkař Palas coby hejtman skončil…

Suma sumárum - Palasem řízený úřad kromě zmíněné dotace sdružení od roku 2008 do roku 2012 po menších částkách vyplatil celkem ještě přes půl milionu.  A Palasovi se hýčkání vyplatilo – sdružením vybudovaný sporthotel s nabídkou welness a běžeckých tratí značně zvyšuje hodnotu i možnosti jeho penzionu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

sores ( 25. června 2014 09:58 )

Blá blá blá a tím vše končí! Ždímá prostě dokud to jde, co není zakázané v Česku to je povolené. Holt si řekl, krade se o 106 a nejvíce mocipáni tak proč i ne já?! Teď platí víc než za komančů. Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu. Tak je to chodí v rádoby českém kapitalismu. Chudí řadový občané nic nezmůžou a boháčům je to fuk.

mirkazam ( 25. června 2014 09:44 )

Hlavoun, který je přesvědčený,že na něho jsou všichni krátcí....

inola ( 25. června 2014 09:25 )

Ptám se: Jak dlouho mu bude toto všechno procházet? To na něj není metr jak na všechny ostatní? Mám pocit, že se nám směje do ksichtu!

bizon_pepa ( 25. června 2014 08:40 )

Tak to má byť. Vše křišťálově čisté.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud