Palasovi pomáhal náměstek s eurodotacemi: Teď si žije v obří černé vile!

Autor: poe - 
27. června 2014
05:00

Pomohl poslat 20 milionů z eurodotací k Jaroslavu Palasovi (61)… Jak si dnes žije jeho tehdejší náměstek a současný hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (42)? Pyšní se monstrózní černou vilou – vůbec největší  v ostravském Krásném poli.

Obří tmavá vila hejtmana Nováka obehnaná kovovým plotem bije do očí a sousedé – i ti, co se do čtvrti teprve budou stěhovat, ji dobře znají. „Ano, to je vila pana hejtmana,“ potvrzují. Dál se ale o sídlu a jejím majiteli nechtějí moc bavit. Miroslav Novák je jeden z devíti členů Regionální rady Moravskoslezsko, kteří hlasovali pro dotaci 19,4 milionu na výstavbu sporthotelu v Ludvíkově na Bruntálsku. Adresátem peněz bylo neprůhledné občanské sdružení. A kousek od této stavby, prý čirou náhodou, má luxusní penzion Jaroslav Palas.  

Stavba budí respekt

Podle výpisu z katastru nemovitostí Novák začal vilu stavět v roce 2010. Vedle garáže nezapomněl do projektu zahrnout ani venkovní zastřešený bazén. Trávu na upraveném trávníku ovšem dnes neseče pan hejtman, ale robotická sekačka bratru za 50 tisíc korun…

Na kolik dům Nováka přišel a z jakých zdrojů ho hradil? Odborníci odhadují, že mohl stát i desítky milionů korun, ovšem záleží na tom, co je uvnitř. Sám hejtman je ale skromnější. „Ta výstavba stála do této chvíle zhruba osm milionů korun,“ řekl Blesku.

A z čeho ji platil? „To je velmi jednoduché: Mám pětimilionovou hypotéku a zároveň mé příjmy za posledních deset let přesáhly osm milionů korun, což mohu doložit daňovým přiznáním,“ uvedl muž, který si teď coby hejtman měsíčně přijde na bezmála devadesát tisíc korun.

Miroslav Novák spoluzakládal ostravskou organizaci ČSSD. V roce 2002 se stal starostou Ostravy-Poruby, kterým byl až do roku 2008. Poté vykonával funkci náměstka hejtmana pro dopravu, životní prostředí a zemědělství. Po dalších krajských volbách jej 9. listopadu 2012 zastupitelstvo zvolilo hejtmanem Moravskoslezského kraje.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

ikolop ( 29. června 2014 14:34 )

Celosvětově platí : milionáře a miliardáře do basy, zkonfiskovat jim majetek a rozdat hladovějícím zoufalým dětem v Africe aj.: http://www.skutecnydarek.cz/, http://www.kolaproafriku.cz/partneri/.

disk ( 28. června 2014 07:35 )

Uff, už jsem se lekl, že by ten pán mohl vlastnit něco vkusného

zelena.karkulka ( 28. června 2014 00:09 )

Moc pěkný to teda není

akko ( 27. června 2014 13:53 )

Jak tohle muze projit...Vykrmeny prasata ....na male lidi chodeji kontroly,ale takovato verbez si zije...hnus humus...ze se na ne nepodiva nekdo trochu z blizka...

moiaza ( 27. června 2014 13:01 )

To je naprosto v pořádku. Aspoň hloupý český volič vidí, jak díky ním, vznikají miliardáři. A to za peníze daňových poplatníků. /voličů/ O Palasovi je známo, že je to člověk prospěchářský. Zlodějna a podvody jsou a byly mu vždy vlastní. Přesto slepý a tupý volič ho volil! Každá strana má své "Palasy"! Nevíce je však "modrých" Palasů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud