30 tisíc Pražanů zůstane do večera bez vody!

Část Prahy bude do večera odříznta od vody.  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: lvi - 
9. dubna 2014
10:43

Smíchov, Hradčany, Malá Strana, Břevnov a Sřešovice zůstanou až do večera bez vody. Může za to vážná havárie potrubí.

Výpadek připravil o vodu obyvatele Smíchova, Hradčan, Malé Strany, Střešovic a Břevnova už v úterý, ale oprava musela být přerušena kvůli vážnému zranění dělníka. Dodávky zřejmě budou obnoveny až dnes vpodvečer. Novinářům to oznámil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. Do ulic vyrazilo 60 cisteren s pitnou vodou.

Poškozeno bylo v úterý před polednem vodovodní potrubí o průměru 60 centimetrů v Markétské ulici na Břevnově. "Kvůli vážnému pracovnímu úrazu dělníka dodavatele jsme v nočních hodinách museli práce přerušit," uvedl Mrázek. Oprava mohla znovu začít až dnes kolem 09:00. "Zákazníkům se za nepříjemnosti vzniklé s omezením dodávky pitné vody omlouváme," dodal.

Bližší informace o lokalitách zasažených havárií vody si mohou lidé vyhledat na webu PVK. "Tam najdou i adresy, kde jsou přistavené cisterny," doplnil mluvčí. Informace poskytuje firma také na zákaznické telefonní lince 840 111 112.

rudyptak48 ( 9. dubna 2014 16:01 )

Tohle přece nic není. Jinde se to stává běžně, a média o tom mlčí. Opravdu by byla tragedie, kdyby nevyšlo další číslo Blesku. Co by ti tupci, co ho čtou, dělali? To si nedovedu ani představit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud