Brašule, minuta, vteřina. Máš u mě korunu! Dán vydržel pod vodou 22 minut bez nádechu!

Autor: ljš - 
2. 8. 2014
06:31

V legendární scéně z Pelíšků by oba bratři zezelenali závistí. Dánský plavec Stig Severinsen (41) totiž dokáže zadržet dech na více než 20 minut!

Severinsen svůj rekord doprovodil nádhernými fotografiemi ze svého tréninku. Na nich je zachycen, jak medituje na mořském dně nebo plave s delfíny.

Dán, jemuž se přezdívá Muž bez dechu, k potápění používá speciální techniku založenou na stavu Zenu, díky níž ovládá své dýchání. Rekord drží od října roku 2012, kdy na dně londýnského bazénu strávil bez nadechnutí plných 22 minut.

Je ovšem také držitelem rekordu v délce plavání pod vodou, 152 metrů a 40 centimetrů zvládl za 2 minuty a 11 vteřin.

"Zadržoval jsem dech 22 minut, ale cítím se vlastně docela dobře. Největší stres prožívám krátce před ponorem, pak už se ale dostanu do pohody," řekl novinářům poté, co se vynořil.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

1049an ( 2. srpna 2014 07:40 )

Ten by mohl uklízet veřejná WC

Zobrazit celou diskusi
Další videa