Červíček bojuje všemi silami o post šéfa policie: Podal rozklad proti odvolání!

Autor: shp, ČTK - 
24. ledna 2014
07:16

Martin Červíček bojuje o post šéfa policie všemi silami. Podal dokonce rozklad proti svému odvolání.

Zatímco před vydáním rozkazu číslo 21/2012 byl Červíček na prvním místě v pořadí náměstků, rozkazem se na tuto pozici dostal Pavel Osvald. A právě to hrálo klíčovou roli při Pecinově argumentaci o neplatnosti Červíčkova jmenování.

Právě Osvald měl po Lessyho odvolání v srpnu 2012 Červíčka odvolat z postu náměstka, aby se mohl stát policejním prezidentem. To neučinil, což současný ministr vnitra použil jako hlavní důvod neplatnosti Červíčkova jmenování. Pokud by Červíček zůstal v hierarchii náměstků na prvním místě, zmiňovaný Osvaldův krok by nezbytný nebyl.

Červíček se dostal do čela policie po té, co Lessyho odvolal tehdejší ministr vnitra Jan Kubice. Soud však v říjnu 2013 zastavil Lessyho stíhání a ministr Pecina ho na začátku prosince loňského roku vrátil do funkce. Červíček odmítl post dobrovolně opustit, takže Česko mělo dva policejní prezidenty, přičemž Lessy čerpal dovolenou.

Dvojvládí po 36 dnech ukončilo další Pecinovo rozhodnutí, kterým Červíčka z postu policejního prezidenta sesadil. Rozklad odvolaného policejního prezidenta bude řešit až nový ministr vnitra, kterým by se měl ve vládě Bohuslava Sobotky příští týden stát Milan Chovanec (ČSSD). Ten by chtěl vyhlásit nové výběrové řízení na post policejního prezidenta, ale nejdříve musí posoudit právě tento rozklad.

maxipesfik ( 25. ledna 2014 07:57 )

tomik007 ( 24. ledna 2014 16:50 )

CZERVICEK sebou mrska jako kdyby byl pod DDT

ruudazvostravy ( 24. ledna 2014 16:29 )

Tak to ye ouplně f pý.či,dotejť ta polýcyje jakš takš fungovala a tejť ten Červýk chce jejý rosklat?Tak to budou mýt recyvýdysti žně.

zadnice ( 24. ledna 2014 16:25 )

Červíčku jdi do ha.j.zlu!!! A ještě z Tebe udělali generála? Kde to žijeme.

kukuku ( 24. ledna 2014 09:00 )

Další případ, který dokládá, jak si všichni se Sobotkou a jemu věrnými nulami vytírají ... Lidovci při jednání o restitucích ignorují Gajdůškovou, Babiš Sobotkova špiona nepustí na ministerstvo financí, Pecina by sice s Červíčkem zametl, ale udělat to pár dnů před svým odchodem - to by ho pražská média s Červíčkovými policejními odbory roznesli na kopytech.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud