Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Jasno 23°C

Spisovatel Dan Brown je nadšený Prahou: Bude Šifra mistra golema?

Autor: Vladimír Barák - 
16. ledna 2014
10:30

Když byl Brown novináři dotázán na tajemná místa vhodná pro další romány, Prahu zmínil na prvním místě. Zvláštní pozornost pak věnoval zejména legendě o českém golemovi. „Židovství obecně mi přijde jako atraktivní téma,“ řekl spisovatel.

Autor bestselleru Šifra mistra Leonarda si českou metropoli nemohl vynachválit. „Karlův most, Pražský hrad, to vše je pěkné. Člověk si představuje, že snad tohle všechno někdo jen namaloval. Navštívil jsem synagogy a prokopal se do vaší kanalizace,“ řekl s nadsázkou Blesku americký spisovatel.

Pod ochranou

Kromě literární agentky a všudypřítomné ochranky spisovatele v Praze doprovází i jeho manželka Blythe. Profesionální malířka si prý vymínila, že Prahu chce navštívit v budoucnu znovu. „Oba doufáme, že příště tomuto krásnému městu vzdáme hold delším pobytem,“ řekl Brown, který svůj krátký, jen čtyřdenní pobyt, ukončí dnes v šestnáct hodin, kdy se vrací do Států.

Po studiu na prestižní Amherst College se léta snažil uchytit jako skladatel. Neuspěl, a tak se živil vyučováním angličtiny na střední škole. Následně napsal svou knižní prvotinu, román Digitální pevnost (1996). Světoznámou popularitu mu ale přinesla až Šifra mistra Leonarda (2003), která se dočkala i filmového zpracování. Hlavní role zde obsadili »oscaroví« Tom Hanks a Audrey Tatou.

Video Dan Brown v Praze: Tajemství jeho první knihy! - Jan Jedlička, David Turek, Karolina Hošek
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa