Úterý 28. března 2023
Svátek slaví Soňa, zítra Taťána
Oblačno, sněžení 4°C

Další razie protikorupční policie: Zasahuje v České exportní bance

Do sídla obou institucí v centru Prahy policie nepouští zaměstnance ani návštěvníky.
Do sídla obou institucí v centru Prahy policie nepouští zaměstnance ani návštěvníky.  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, ljš - 
15. ledna 2014
10:00

Protikorupční policie od rána zasahuje ve státních firmách Česká exportní banka (ČEB) a Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP), které pomáhají českým společnostem s exportem.

"Provádíme úkony trestního řízení, bližší podrobnosti nebudeme poskytovat," uvedl mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej. Do sídla obou institucí v centru Prahy policie nepouští zaměstnance ani návštěvníky. V recepci jsou podle zjištění zpravodaje tři uniformovaní policisté a několik vyšetřovatelů v civilu. Podle zdroje ČTK policisté provádějí kompletní inventuru dokumentů.

Ředitelka a mluvčí EGAP Hana Hikelová uvedla, že policie požádala o součinnost. "Plnou součinnost za EGAP v tuto chvíli poskytujeme," řekla. Zaměstnanci budou podle ní pracovat z domova.

Média loni informovala o problémech ČEB a EGAP v Rusku. ČEB musela podle serveru Insider na podzim stáhnout z Ruska šéfa své moskevské kanceláře Jaroslava Poříze, protože na něj podala trestní oznámení pro podezření z podvodu ruská banka Mežtopenergo. EGAP pak údajně poskytla několik nesplácených úvěrů na vybavení skláren, které v Rusku buduje místní podnikatelská rodina Sadovských.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa