Rittig byl u výslechu: Potopil Nagyovou?

18. 9. 2013
09:22

Vláda padla, Nagyová i trafikanti byli propuštěni z vazby a je ticho po pěšině. Jedna z klíčových osob, pražský podnikatel a lobbista Ivo Rittig, však dnes vypovídal na policii. Rozhýbe se celá kauza znovu?

Kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) si pozvali k výslechu podnikatele Iva Rittiga. Vypovídal v případu někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové.

Na služebnu v pražském Perštýně, kde se i dříve odehrála většina výslechů v kauze, dnes skutečně kolem deváté hodiny ranní dorazil v doprovodu své advokátky Karolíny Babákové. S novináři se ale nebavil. Služebnu opustil ale až krátce před půl druhou odpolední. Policisté ho tedy vyzpovídali pořádně. "Podal standardní svědeckou výpověď, " řekl advokát Rampula.

Rittig žije trvale v Monaku, nyní však ale přijedl do Česka. Policie jej zatím bez obvinění podezírá s dalšími lidmi z korupce při veřejných zakázkách a praní špinavých peněz.

Na řadě je Nagyová

Kriminalisté dále nařídili výslech Nagyové na 24. září. Dva dny poté by se měl na policii dostavit Rostislav Pilc, který je nyní pověřený vedením Vojenského zpravodajství. Nahradil Milana Kovandu, který je postavený mimo službu kvůli obvinění ze zneužití pravomoci v kauze neoprávněného sledování, kde Nagyová rovněž figuruje.

Rittiga zmiňuje policejní usnesení o zahájení trestního stíhání v kauze Nagyové, která se týká údajného podplacení exposlanců za výměnu mandátu a zneužití vojenského zpravodajství při sledování manželky Nečase. Kriminalisté se podle usnesení dostali k oběma případům loni v lednu na základě prověřování podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby u bývalého náměstka Vrchního státního zastupitelství v Praze Libora Grygárka a dalších lidí.

Prvotní podezření se týká kromě Rittiga také kontroverzního podnikatele Romana Janouška, komunálního politika Tomáše Hrdličky a exšéfa stavebních zakázek na pražském magistrátu Jiřího Tomana.

enriko ( 19. září 2013 11:04 )

A proč my, když je vydělá on. Ty sedíš v Hlinsku a on si žije v Monte Carlu. Každý na co má a to je správné.

enriko ( 18. září 2013 18:53 )

Za něj bude mluvit právník, on se na ně může vykašlat.

enriko ( 18. září 2013 18:51 )

Co ti pomůže placatá hlava, když máš ve šrajtofli luft.

enriko ( 18. září 2013 18:50 )

To zvládnou sami, ale andre má pravdu.

enriko ( 18. září 2013 18:49 )

Ono se u nás zavírá za sex? Ještě k tomu ona je svobodná ženská, nic jim nikdo nedokáže, to je jen předvolební taškařice.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud