Vrah z Kmetiněvsi po 10 letech: Pokud kašle na léčbu, může znovu zabíjet!

Autor: Tomáš Koníček - 
7. ledna 2014
05:00

Je vrah z Kmetiněvsi nebezpečný okolí i 10 let po vraždě? Může znovu zaútočit? Pokud se neléčí, tak ANO! Blesku to potvrdil ředitel psychiatrické léčebny v Bohnicích Martin Hollý.

Je to už deset let, co Robin P. (nyní Robert P., 22) zavraždil a znásilnil Barboru N. (†13). Diagnóza zněla: sadismus spojen s nekrofílií! Byla proto nařízena ochranná léčba. V devatenácti letech ale vrah opustil diagnostický ústav a už 4 roky běhá na svobodě. Dokonce má čistý trestní rejstřík.

Chemická kastrace

Vrah podstoupil chemickou kastraci. Co to vlastně je? „Hormonální útlum. V zásadě jde o podávání tablet nebo injekcí které snižují testosteron v těle muže,“ vysvětlil Blesku psychiatr Martin Hollý, který nepotvrdil, ale ani nevyvrátil, zda Robin do Bohnic dochází. „Musel bych mít jeho písemný souhlas, abych vás mohl informovat o zdravotním stavu,“ řekl.

Podle něj nemá léčba trvalý účinek. „Poté, co se léky vysadí, muž se dostane do normálu v řádech týdnů nebo měsíců,“ tvrdí Hollý. A to může být i případ Robina. „Mám neoficiální zprávy tom, že po propuštění byl jen třikrát na injekci,“ řekl Luděk Kvapil, starosta Kmetiněvsi. „Robin je odjištěný granát vhozený mezi lidi. Je otázkou času, kdy se něco stane,“ myslí si Kvapil.

Hrozba na Proseku

I podle Hollého tomu tak může být. „U každého léčeného člověka platí, že pokud dojde k snížení složek léčby, je vyšší riziko, že by se mohlo jeho chování opakovat,“ řekl Hollý.

Robin si po propuštění změnil jméno a bydlí na pražském Proseku. Blesk ho vypátral, a jak už jsme informovali, našel si dívku, která o jeho minulosti ví a které ukázal místo vraždy. Od propuštění měl několikrát potíže s policií.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud